در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بازی های پیش روی تیم تراکتورسازی و مدعیان اصلی قهرمانی تا ببینیم که پرشورها هنوز هم شانس قهرمانی دارند یا نه.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی روی دور افتاده اند و در ۵ بازی آخر خود در تمام رقابت ها به سه پیروزی دست یافته و دو بار نیز مقابل حریفان با نتیجه تساوی متوقف شدند.

با این حال عملکرد خوبی که شاگردان امیرقلعه نوعی در بازی های اخیر از خود به نمایش گذاشته اند و نیز صدرنشینی در جدول رده بندی گروه سی آسیا، امیدهای هواداران پرتعداد تیم را برای کسب قهرمانی در هفته های آینده زنده کرده است.

تراکتورسازی هم اکنون با کسب ۳۲ امتیاز از ۲۲ مسابقه قبلی خود در رده ششم جدول رده بندی جای گرفته است و با تیم های صدرنشین استقلال خوزستان و تهران که به ترتیب ۴۱ و ۴۲ امتیازی هستند، فاصله ای به اندازه ۹ و ۱۰ امتیاز دارد. در نگاه اول اینگونه به نظر می رسد که در ۸ هفته باقی مانده جبران این فاصله امتیازی ممکن خواهد بود اما مسیری که پیش روی سرخپوشان قرار دارد نیز این موضوع را تصدیق می کند یا نه؟

جالب است بدانید که تراکتور در فصل گذشته و در همین هفته، ۴۲ امتیاز اندوخته داشت و در نهایت نیز با ۵۸ امتیاز به نائب قهرمانی دست یافت. حال اگر سرخپوشان در این فصل تمام ۲۴ امتیاز باقی مانده و دست نخورده را جمع آوری کنند، در نهایت ۵۶ امتیازی خواهند شد.

با این وجود شرایط فصول مختلف با یکدیگر متفاوت است و به همین دلیل مورد بالا را در نظر نمی گیریم، اما نگاهی خواهیم داشت به بازی های پیش روی سه تیم تراکتورسازی، استقلال خوزستان و استقلال تهران تا ببینیم که شاگردان قلعه نوعی می توانند فاصله ۹ و ۱۰ امتیازی بوجود آمده را جبران کرده و قهرمان لیگ شوند یا اینکه در کسب سهمیه نیز دچار مشکل خواهند شد؟

طبق برنامه، استقلال تهران در ۸ هفته آینده به مصاف پدیده، استقلال خوزستان، سپاهان، پرسپولیس، فولاد، سایپا، تراکتورسازی و صبای قم خواهد رفت. با کمی اغماض می توان گفت که از ۸ بازی باقی مانده برای پرویز مظلومی، ۶ تای آن ها بسیار سخت و دشوار خواهند بود.

استقلال خوزستان نیز بازی هایی مقابل ملوان، استقلال، استقلال اهواز، نفت، گسترش فولاد، راه آهن، پدیده و ذوب آهن خواهد داشت. از این تعداد نیز می توان گفت که شاگردان پپ وطنی، ۳ بازی سخت در پیش رو دارند.

تراکتورسازی در ۸ دیدار آتی خود در لیگ برتر، فولاد، سایپا، ذوب آهن، صبا، سیاه جامگان، ملوان، استقلال و استقلال اهواز را در پیش رو دارد. با کمی اغماض می توان گفت که شاگردان قلعه نوعی هم ۴ بازی خیلی سخت را مقابل خود می بینند. بگذریم که بازی های آسیایی هم در بین این دیدار ها حضور جدی خواهند داشت.

به این ترتیب همانطور که مشخص است، استقلال خوزستان شرایط خیلی بهتری نسبت به سایر تیم ها برای قهرمانی دارد و زیر فشار خیلی کمتری است. باور کنیم یا نه، شاگردان ویسی شانس بالای برای قهرمانی دارند اما تراکتورسازی هم می تواند در صورتی که دقت بالاتری به خرج داده و از بازی های دشوار خود امتیازات کامل را بدست آورد، قهرمان لیگ شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :