بخش موبایل سونی این روزها حال و روز خوشی ندارد و به نظر میرسد سونی تصمیم دارد در صورتی که این ضرر دهی ادامه پیدا کند گزینه های دیگری را از جمله فروش این بخش مطرح کند .

به گزارش تبریزمن، کازو هیرای، مدیر عامل سونی همچنان در خصوص آینده بخش موبایل این شرکت محتاط برخورد میکند. او در جدیدترین گفتگوی خود با خبرنگاران از آینده سونی موبایل و برنامه های در پیش روی این شرکت صحبت کرد. او تاکید میکند که بازسازی در ساختار بخش گوشی های هوشمند همچنان ادامه دارد و سونی همچنان گزینه های جایگزین را در خصوص آینده بخش موبایل روی میز دارد. بنابراین سال آینده سال پیروزی یا شکست برای سونی موبایل خواهد بود.

تاکید هیرای بر واژه پیروزی یا شکست برای سال ۲۰۱۶ نشان از اهمیت ویژه سال آینده برای سونی دارد. هیرای سال ۲۰۱۵ را سالی قلمداد میکند که برای سونی به خوبی آغاز نشد. اکسپریا Z3 Plus در ابتدای سال نتوانست برای ما بازخوردهای خوبی نشان دهد. اما در ادامه خانواده اکسپریا Z5 با نمایش مثبت خود، پایان خوبی برای این سال رقم زدند.

شایعات از ایجاد دگرگونی در طراحی گوشی های اکسپریا و حذف امنی بالانس معروف برای سال ۲۰۱۶ حکایت دارند که شاید بتواند نشانه های خوبی از احیای سونی موبایل در سال آینده باشد. ولی عملکرد حال حاضر سونی از این شایعات بسیار دور است.

هیرای در خصوص وضعیت سونی موبایل میگوید: بدترین حالت ممکن این است که ما به گزینه های جایگزین فکر خواهیم کرد. البته این گزینه های جایگزین به معنای فروش و خروج از بخش موبایل نیست، بلکه میتواند همکاری و انتخاب یک شریک تجاری قوی برای تولید گوشی های هوشمند در آینده باشد.

مدیر عامل سونی با جدیت تمام اظهار کرد، ما به کسب و کار خود در بخش موبایل ادامه میدهیم مگر اینکه در این راه سناریوی ما به شکست منتهی شود. در این صورت است که ما گزینه های جایگزین که انتخاب شریک تجاری است فکر میکنیم. من احساس میکنم که تجارت ما در این حوزه با رشد خوبی همراه بوده است. برنامه چشم اندازه سه ساله ما برای بخش موبایل حالا آغاز شده و ما میخواهیم سونی موبایل را به کل بازسازی کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :