شاید برایتان عجیب و البته شوکه کننده باشد که نرم افزار محبوبتان را با این عنوان مشاهده کنید، اما باید بدانید که این موضوع کاملا جدی است و بهتر است که هرچه سریع‌تر استفاده از نرم افزار ارتباطی تلگرام را متوقف کنید! برخلاف آنچه پست‌های تبلیغاتی و بنرهای کمپانی توسعه‌دهنده ادعا می‌کنند، نرم افزار تلگرام در رده‌ی ضعیف‌ترین نرم افزارهای شبکه‌های اجتماعی از نظر امنیت و رمزنگاری پیام‌های کاربران قرار گرفته است و نفوذ به این شبکه و سرقت پیام‌های ارسالی کاربران بسیار راحت‌تر از دیگر رقبا انجام می‌شود.

به گزارش تبریزمن، تلگرام تمام پیام‌های شما را بر روی سرورهای رمزنگاری‌نشده ذخیره می‌کند و این موضوع بزرگ‌ترین ضعف این سیستم ارتباطی است که متاسفانه بیشترین کاربران آن را هم ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند. تلگرام به‌صورت پیشفرض رمزنگاری پیام‌ها را انجام نمی‌دهد و اگر هم کاربران ارسال پیام‌های خود را بر روی حالت امن و اصطلاحا secret انجام دهند، این رمزنگاری به حدی ضعیف است که توسط تعداد زیادی از هکرهای با سطوح توانایی متوسط و رو به بالا قابل نفوذ و رخنه است.

بنابراین اگر شما هم جزو میلیون‌ها کاربری هستید که از نرم افزار تلگرام بیش از تمام اپلیکیشن‌های دیگر استفاده می‌کنید و تمام ارتباطات خود را از طریق این شبکه‌ی اجتماعی برقرار می‌کنید، حتما و حتما و حتما بهتر است که بار دیگر با خود فکر کنید و ببینید که آیا ریسک امنیتی استفاده از چنین پیا‌م‌رسانی ضعیفی که از نظر امنیتی مورد نکوهش بسیاری از کارشناسان جهان قرار گرفته است، کار منطقی و درست است یا خیر.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :