گوگل روز گذشته بالاخره از نام نسخه جدید اندروید تا تا کنون آن را با نام Android N می شناختیم پرده برداشت، نام نسخه هفتم از سیستم عامل اندروید Nougat است، طبق سنوات قبل و نظر سنجی گسترده ای که توسط گوگل صورت گرفته بود شاهد پیشنهاد های متعددی در برای نام نسخه جدید اندروید بودیم که یکی از گزینه های پیشنهادی ایرانی ها “نقل” بود.

به گزارش تبریزمن، اما نکته جالب اینکه بعد از اعلام رسمی نام نسخه جدید اندروید در شبکه های اجتماعی نامی از شیرینی سنتی تبریزی با نام “نوقا” برده می شود.

پیش از این در فضاهای مجازی پیش بینی های حتمی راجع به انتخاب نام Nutella به عنوان نام بعدی انتخابی بود، نوتلایی که با طعم و مزه اش بازار و طرفداران خودش را پیدا کرده، اما در نهایت دیدیم که گوگل میل و رقبتی به انتخاب آن نداشت و نام شیرینی Nougat را برای نسل پیش روی اندروید برگزید.

طبق اطلاعات ویکیپدیای انگلیسی این نوع شیرینی در نقاط مختلف دنیا تهیه می شود و شباهت بسیار زیادی به گز دارد. در ویکی پدیا فارسی راجع به نوقای تبریزی می خوانیم: نوقا یا ریسیکی از شیرینی‌های سنتی خاورمیانه، از جمله شهر تبریز،است. مردم در زبان محلی به‌آن «لوکا» می‌گویند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :