در کنگره ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و شهید شاخص ملی شهیده ایران قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز گفت: فلسفه شهادت دفاع از مظلومیت و حفظ ارزش ها و آموزه های دینی است.

به گزارش تبریزمن، در کنگره ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و شهید شاخص ملی شهیده ایران قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره به آیات سوره مبارکه حج فلسفه شهادت را دفاع از مظلومیت و حفظ ارزش ها و آموزه های دینی عنوان کرد.

وی با اشاره به تفسیر المیزان علامه طباطبایی گفت: اولین آیه مربوط به جهاد بر این اصل استوار است که برای کسانی که مورد تهاجم واقع می شوند اجازه داده شده است که از مال ، جان و ناموس خود دفاع کند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اگر دفاع نبود بالطبع شهادت نیز نبود و با این وجود اماکن مذهبی ویران می شد پس ضرورت داشت که عده ای قیام کرده و برای حفظ ارزش ها مفاسد را پاک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توصیه های پیشوایان گفت: بزرگان دین بر شما معلمان تاکید فرموده اند که به فکر جوانان و نوجوانان باشید اینان آماده پذیرش هر چیزی هستند و شما در قبال آن ها مسئولید.

آیت الله شبستری اظهار داشت: الحمدلله به برکت این انقلاب اسلامی که باید ثمرات آن را برای نسل آینده بازگو کنیم شاهد تحولات ارزشمندی در فرزندان خود بوده ایم.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب فرزندان ما متحول شده اند ما این تحول را در دوران دفاع مقدس و با شهادت عزیزان به ویژه ۳۶۰۰۰ شهید به عینه دیدیم.

وی افزود: امروز به برکت همان خون های پاک دشمن از تهاجم نظامی مایوس شده است اما باید مراقب تهاجم نوین اجانب در قالب تهاجم فرهنگی باشیم که فرهنگ و باورهای مارا مورد هدف قرار داده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :