آیین آغاز سال تحصیلی جدید، به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان جدیدالورود با دانشگاه و حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و دانشجویی، در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، رئیس دانشگاه تبریز،  در این آیین ضمن معرفی مختصری از دانشگاه تبریز در بخش های مختلف گفت: شما دانشجویان باید افتخار کنید که در این دانشگاه قبول شدید؛ چرا که این دانشگاه جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است و قبول شدن در آن نشان از استعداد برتر شماست .

 

محمدرضا پورمحمدی، در ادامه با بیان اینکه، شما دانشجویان آینده سازان کشور هستید و از این رو تمامی مسئولان و مدیران دانشگاه تبریز و به ویژه اساتید و کارکنان با حمایت از شما و با در اختیار گذاشتن تمامی امکانات موجود، برای ارتقاء و موفقیت شما دانشجویان در رده های بالاتر تلاش خواهندکرد، تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد، در هر جامعه مهمترین سرمایه آن است و بدین‌سان همه ارکان دانشگاه تلاش می کنند، نیروی انسانی ماهر برای آینده کشور تربیت شود

وی، با تاکید بر اینکه دوران دانشجویی بهترین فرصت برای توانمند سازی و خود سازی افراد و ساختن یک زندگی بهتر در آینده است، یادآور شد: در دوران تحصیل وقت برای همه فعالیت ها وجود دارد و بنابراین دانشجویان با برنامه‌ریزی درست و هدفمند می توانند به همه فعالیت های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برسند.

پور محمدی، ماموریت اصلی دانشجویان را خوب درس خواندن بیان کرد و افزود: برای اینکه جسم و روحی سالمی داشته باشیم، سایر فعالیت های اجتماعی و ورزشی نیز برای هر فردی ضروری است و از این رو دانشجویان در کنار فعالیت های آموزشی باید از ورزش، فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و امور خیریه نیز غافل شوند و با این نوع فعالیت ها ورود به زندگی اجتماعی را تجربه کنند.

رییس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های این دانشگاه در عرصه های مختلف گفت: دانشگاه تبریز دومین دانشگاه کشور است که در سال ۱۳۲۶ بعد از دانشگاه تهران، تاسیس شده و در واقع این دانشگاه ۷۰۰ سال پیش با رویکرد بین المللی و دانش بنیان و در امتداد دانشگاه ربع رشیدی در تبریز تاسیس شده بود.

پور محمدی وجود بیش از ۲۰ دانشکده، ۱۰ پژوهشکده و قطب علمی، ۲۰۰ آزمایشگاه مجهز، ۷۵۰ نفر هیات علمی، بیش از ۲۰ هزار دانشجو و دایر بودن اکثر رشته های تحصیلی، این دانشگاه را به یکی از دانشگاه های جامع کشور تبدیل کرده است، یادآور شد: طبق داده های پایگاه بین المللی طلایه داران علم تامسون رویترز(ISI)، این دانشگاه در میان یک درصد دانشگاه های تاثیرگذار جهان بوده و همچنین براساس رتبه‌بندی جدید موسسه لایدن هلند در سال ۲۰۱۵، دانشگاه تبریز در میان ۷۵۰ دانشگاه برتر دنیا، در رتبه ۵۳۱ قرار گرفته است.

وی، در خاتمه از دانشجویان خواست ضمن آشنایی با امکانات و ظرفیت ها این دانشگاه در بخش های مختلف، و همچنین با حضور گسترده در چنین جلسات و دقت به سخنان معاونین، با قوانین و مقررات دانشگاه آشنا شده تا اینکه در آینده دچار مشکل نشوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، نیز در آیین آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود پسر، با بیان اینکه شما دانشجویان به دانشگاهی وارد شده اید که از جمله دانشگاه های برتر و جامع کشورمان به حساب می آید، گفت: دانشگاه محل و زمینه ساز شکوفایی استعدادها وگنجینه های درونی هر فرد و به ویژه شما دانشجویان است و باید از این فرصت پیش آمده به بهترین شکل برای سربلندی خود و کشورمان استفاده کنید.

حجت الاسلام محمد انوری، در ادامه با تاکید بر اینکه دوران جوانی مقدمه رسیدن به آسایش و آرامش است و افزود: خوب درس خواندن شما دانشجویان باعث می شود که به آسایش و رفاه برسید، و زمانی این آرامش و آسایش بدست آمده، لذت بخش خواهد بود که به آرامش معنوی برسید و از این رو این دو اصل مهم آسایش و آرامش مهترین دستاورد دوران جوانی است که برای زندگی بهتر افراد در آینده ضروری است.

به گفته وی، در صورت مجهز شدن دانشجویان به سه عنصر خوب شنیدن، دیدن و فهمیدن است که استعدادهای دورنی دانشجویان شکوفا خواهد شد و در آینده در درس ها و برنامه های دیگر به موفقیت خواهند رسید

یادآور می شود: در این آیین محمد تقی اعلمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، محمد مقدم واحد، معاون پژوهش و فناوری، حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی، محمد رضا حسین زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی و داود مختاری، مدیر امور آموزشی به معرفی واحدها و حوزه های تحت مدیریت خویش پرداختند، تا اینکه این دانشجویان جدیدالورود با حوزه های مختلف، امکانات، آیین نامه ها و مقررات بخش های مختلف این دانشگاه آشنا شوند.

همین گزارش حاکی است، پرسش و پاسخ، پخش کلیپ، اجرای مسابقه و نی نوازی، موسیقی آیینی و سنتی از دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود که به طور جداگانه برای دانشجویان ورودی های جدید دختر و پسر به اجرا در آمد.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، خاطر نشان می شود: این مراسم از سوی ستاد بزرگداشت دانشجویان جدیدالورود و به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :