بمناسبت روز جهانی سالمندان و هفته تکریم منزلت اجتماعی سالمندان، روز های ۸ و ۹ مهر ماه، پارک قطران میزبان آیین بزرگداشت و تکریم مقام سالمند خواهد بود.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر علیرضا رحیمی در توضیح لزوم برگزاری این مراسم گفت: با توجه به افزایش جمعیت سالمند در سالهای اخیر در کشور، توجه به حقوق سالمندی، تکریم آنها و افزایش جمعیت نکاتی است که نیاز به بررسی و تعمق بیشتری دارد.

وی افزود: خوشبختانه امروزه هم‌زمان با بهبود وضعیت خدمات اجتماعی و دسترسی بیشتر به روش‌های مراقبتی و پزشکی، شاهد افزایش سطح امید به زندگی در میان سالمندان در کشورمان هستیم؛ با این حال هنوز هم قشر سالمند جامعه ما، نیاز به مراقبت و توجه بیشتر دارد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری ادامه داد: افزایش امید به زندگی موجب شده که جمعیت بالای ۶۰ سال در کشور ما در حال افزایش باشد و بر همین اساس لازم است موضوع سالمندی مورد توجه جدی قرار بگیرد که در این زمینه و برای داشتن سالمندان بانشاط، به برنامه ریزی های همه جانبه نیاز است.

وی مشارکت اجتماعی سالمندان را یکی از اساسی ترین نیازهای آنان دانست و تصریح کرد: سالمندان باید فرصتی برای مشارکت اجتماعی داشته باشند و به آنان به چشم سرمایه های معنوی و گرانبهایی از تجارب سال های دور نگریست. همچنین برقراری ارتباط این عزیزان با نسلهای بعد در بهبود ارتباط های اجتماعی آنان، یکی دیگر از اولویت های مدیریت جامعه سالمند می باشد.

دکتر رحیمی ضمن اشاره به برگزاری مراسم تکریم سالمندان در تبریز تاکید کرد: در همین رابطه روز های هشتم و نهم مهرماه از ساعت ۸ الی ۱۳ در محل پارک قطران مراسم ” بزرگداشت و تکریم مقام سالمند ” را به مناسبت روز جهانی سالمندان برگزار و طی این مراسم، غربالگری دیابت، فشارخون، شاخص توده بدنی، آموزش های همگانی و کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف، مشاوره رایگان در خصوص روانشناسی، تغذیه، حقوقی و بیماری های شایع سالمندان و ورزش صبحگاهی همراه با آموزش صحیح حرکات و نرمش ها به سالمندان عزیز ارائه می شود.

 

Seniors_94-7-6_004

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :