در اقدامی ابتکاری، اهالی حوزه هنر در تبریز به میدان آمدند و شماری از فعالان عرصه تئاتر موسوم به ‘مجسمه- بازیگر’ با حضور در برخی میدان ها و چهارراه های شلوغ برای ترویج فرهنگ آمد و شد کوشیدند.

به گزارش تبریزمن، کلان شهر تبریز در روزهای گذشته شاهد حضور جمعی از ‘مجسمه- بازیگر’ ها بر سر چهارراه های پرتردد به منظور ترغیب شهروندان به رعایت اصول و مقررات راهنمایی و رانندگی بود.

بر این اساس شماری از مجسمه – بازیگرهای تبریز در مکان هایی مانند فلکه دانشگاه و بلوار ۲۹ بهمن این شهر بر سر چهارراه ها حضور یافتند تا با استفاده از معجزه هنر و علاقه مندی شهروندان به آن برای ترویج فرهنگ درست ترافیک تلاش کنند.

مجسمه – بازیگرهای حاضر در این طرح که گفته می شود از سوی شهرداری تبریز برنامه ریزی شده است، با ایستاد در وسط چهار راه ها و ایفای نقش پلیس، خودروهای عبوری و عابران را به رعایت چراغ راهنمایی و عبور از خطوط عابر پیاده تشویق می کردند.

کلان شهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری تبریز که جمعیت آن در روز به بیش از دو میلیون نفر افزایش می یابد، در سال های اخیر با معضل ترافیک شدید در شریان های حیاتی و مرکزی خود مواجه بوده است که آن نیز به نوبه خود آلودگی هوا را به دنبال داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :