نمایندگان گروه صنعتی تاتا هند طی مذاکره با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، برای سرمایه گذاری با محوریت تولید خودرو در این منطقه، ابراز تمایل کردند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس پس از این نشست اظهار کرد: نمایندگانی از گروه صنعتی تاتا هند در دوره پسابرجام با آرایش اقتصادی تازه، به ایران سفر کرده اند و ارس مورد توجه این گروه صنعتی معتبر برای سرمایه گذاری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ارس آماده ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران شاخص خارجی است، اضافه کرد: در صورت سرمایه گذاری شرکت هندی علاوه بر تامین تمام زیرساخت ها و امکانات، زمین موردنیاز را نیز در اختیار طرف هندی قرار می دهیم.

عرب باغی گفت: نمایندگان گروه صنعتی مزبور نیز اعلام کردند که در سریع ترین زمان ممکن، مطالعات فنی اقتصادی خود در راستای سرمایه گذاری این گروه با محوریت تولید خودرو در ارس را شروع کنند.

گروه صنعتی تاتا بزرگ ترین شرکت خوشه‌ای و خصوصی در هند است و ۷۰ درصد خودروهای در حال استفاده در این کشور را با برند تاتاموتورز تولید و عرضه می کند و یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان خودرو به کشورهای اروپایی و آمریکا محسوب می شود.

در این دیدار، قوانین مناطق آزاد ایران تشریح و نمایندگان گروه صنعتی تاتا با موقعیت جغرافیایی ارس و کریدورهای صادراتی این منطقه آزاد به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای مشترک المنافع (cis) و سرزمین اصلی آشنا شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :