معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، از ابلاغ طرح ساماندهی بلوک خیام به شهرداری منطقه ۴، خبر داد

به گزارش تبریزمن، محمد عزتی،ضمن اعلام این خبر، به موقعیت بلوک خیام اشاره کرد و گفت: تبریز با ۲۵هزار هکتار بافت فرسوده، یکی از شهرهایی است که به شکل جدی با این معضل روبرو است و شهرداری تبریز با توجه به اهمیت موضوع، نوسازی این بخش ها را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

وی افزود: در این راستا، احیا و ساماندهی بلوک خیام به عنوان یکی از بلوک های فرسوده تبریز، واقع در بخش مرکزی شهر، ضلع جنوبی باغ گلستان، در دستور کار قرار گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خاطرنشان کرد: اکنون نیز پس از طی مراحل مطالعاتی، مقدماتی و کمیسیون ماده ۵، دستورالعمل اجرایی طرح، توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز به شهرداری منطقه ۴ ابلاغ شد.

عزتی در ادامه، احیا و ساماندهی این بلوک را بسیار با اهمیت خواند و گفت: احیا و ساماندهی این بلوک در منطقه مرکزی شهر با وسعتی حدود ۵/۵ هکتار، می تواند تغییرات بسیار مثبتی را در این محدوده شهر ایجاد کند.

گفتنی است بلوک خیام که در مطالعات طرح ساماندهی و بهسازی بافت فرسوده شهر، بخشی از ضلع شمال غربی محله اهراب می باشد، از سمت شمال به خیابان امام، از سمت شرق به خیابان فلسطین، از سمت غرب به خیابان خیام و از جنوب به خیابان اهراب محدود می شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :