به گزارش تبریزمن، مسئول نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت: امیدواریم تدابیری اتخاذ شود تا کنسرت‌ها و موسیقی‌های زنده و مجوزدار در نقاط مختلف شهر برای مسافران برگزار شود.

امید روحانی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان تبریز، از کمبود اجرای موسیقی اصیل آذربایجانی در مراکز دیدنی و پارک‌های تبریز در روزهای پر گردشگر سخن گفته و افزود: امیدواریم تدابیری اتخاذ شود تا موسیقی‌های زنده و مجوزدار در این نقاط برای مسافران برگزار شود.

وی اظهار داشت: از نیروی انتظامی درخواست داریم همکاری مطلوبی با گردشگران خارجی و داخلی همانطور که پیش از این به این نحو بوده از این پس نیز به خوبی ادامه داشته باشد.

روحانی، ضمن درخواست برای بازنگری در ساعات فعالیت مساجد گفت: ظاهراً مساجد تنها در ساعات اذان دایر هستند که امیدواریم نظارتی بر این موضوع صورت گرفته و این ساعات برای استفاده مسافران افزایش یابد.

روحانی با بیان اینکه جهت رفاه حال مسافران و میهمانان تابستانی در کنار کارمندان دائمی میراث فرهنگی در این ایام تعدادی راهنمای گردشگری نیز جذب کرده‌ایم، تصریح کرد: مراکز اطلاع‌رسانی در ورودی راه‌آهن، ترمینال، فرودگاه بروشور جاذبه‌های دیدنی استان را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

مسئول نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: ساعات کاری موزه‌ها تا ۸ شب ادامه دارد و سیستم امنیت آنها را تا این ساعت تامین کرده‌ایم.

روحانی با اشاره به برخی اقدامات آینده این سازمان نیز اظهار داشت: هتل لاله پارک و هتل استقبال در کنار مقبره‌الشعرا آماده بهره‌برداری هستند و گرامیداشت روز مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد در خانه موزه مشروطه برگزار می‌شود.

وی در ادامه به لزوم تعبیه تابلوهای پیش آگاهی در نزدیکی مراکز دیدنی و تاریخی تبریز هم اشاره کرده و گفت: در استان‌های دیگر ما می‌بینیم از چند صد متر مانده به یک مکان تاریخی تابلوهایی برای نشان دادن جهت آن مسیر وجود دارد که این کمبود در تبریز احساس می‌شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :