شهردار تبریز در جلسه برنامه ریزی برای استقبال از نوروز، تاکید کرد که شهرداری، تدابیر و تمهیدات ویژه ای را برای آماده سازی زیرساخت های گردشگری در سال ۲۰۱۸، اتخاذ می کند.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، با اعلام اینکه شهرداری باید به موضوع انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در ۲۰۱۸، نگاهی ویژه داشته باشد، گفت: شهرداری تبریز، با توجه به اهمیت این انتخاب، بخشی از بودجه سال آینده را به اجرای ویژه برنامه های تبریز ۲۰۱۸ اختصاص داده است و دراجرای برنامه های خود، حتی از مشارکت نهادهای ملی نیز استفاده خواهدکرد؛ چرا که این انتخاب، تنها مال تبریز نیست و یک  اهمیت ملی دارد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، از هم اکنون بنا داریم برنامه های نوروز ۹۵ را، فتح بابی برای برنامه های ۲۰۱۸ در نظر بگیریم و در تدوین این برنامه ها، افقی وسیع را در آتیه گردشگری شهر، ترسیم کنیم.

شهردار تبریز در توضیح این برنامه ها، تصریح کرد: طرح موضوعاتی که بتواند تبریز را در سطح بین المللی معرفی کند، نصب المانهایی که نشانگر هویت تاریخی و کهن شهر باشد، همچنین دعوت از نهادهای ذیربط گردشگری مطرح در دنیا و جلب مشارکت آنان، می تواند ابعاد متفاوتی از پتانسیل های گردشگری تبریز را به منصه ظهور برساند.

دکتر نجفی، در بخش دیگری از سخنان خود، به بحث عمارت شهرداری تبریز و تبدیل ان به موزه، اشاره کرد و افزود: عمارت شهرداری تبریز یکی از زیباترین بناهای قدیمی تبریز است که نقش مهمی در جلب گردشگر دارد و شهرداری تبریز بر آن است تا با تکمیل طرح موزه در این عمارت، آن را به یک موزه با ارزش، پویا و مدرن تبدیل کند.

وی با تاکید بر وجود برنامه ای منسجم در زمینه فعالیت های شهرداری، اضافه کرد: در بودجه بندی سال آینده، برای هر سازمان یا منطقه ای، بودجه‌ای تعلق گرفته که این واحدها می توانند به راحتی در حوزه توسعه گردشگری، فعالیت کنند.

شهردار تبریز، در ادامه، با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز برای استقبال از نوروز هم،گفت: اجرای طرح های گل کاری در سطح شهر، احداث بازارچه های موقت عرضه صنایع دستی، نصب تابلوهای گردشگری در محدوده تاریخی فرهنگی تبریز و ساماندهی آسفالت معابر اصلی شهر، بخشی از اقداماتی است که شهرداری تبریز برای آماده سازی شهر برای ایام نوروز و استقبال شایسته از میهمانان نوروزی انجام می دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :