معاون حمل و نقل شهردار تبریز، از اتصال مراکز هفتگانه معاینه فنی خودرو تبریز به سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور خبر داد.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا با اعلام این خبر گفت: معضل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ، یکی از دغدغه‌های زندگی در این شهرها است ودر این میان، اثرات مثبت انجام معاینه فنی خودروها در کاهش آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: علاوه بر این، معاینه فنی خودرو می‌تواند در کاهش استهلاک و فرسودگی و همچنین ایمنی سفرهای درون و برون شهری، تاثیر بسزایی داشته باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز، در ادامه با اشاره به لزوم اتصال به سامانه یکپارچه معاینه فنی خودروی کشور، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه، تساهل و مساعدت برای هیچ خودرویی در مراحل معاینه فنی امکان پذیر نخواهد بود و کلیه حقوق مجاز رد یا قبولی خودرو، به صورت کامل با نرم افزار کنترل خواهد شد.

وحیدکیا اضافه کرد: علاوه بر این، با استفاده از این سامانه، اطلاعات خودروهای معاینه شده در کشور تجمیع می‌شود و کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی برابر مصوبه هیئت وزیران، توسط پلیس راهور و  بصورت نرم افزاری انجام می‌گیرد تا نسبت به اعمال قانون در مورد خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام شود.

وی، در عین حال تاکید کرد: در راستای اثر بخش بودن این خدمات، هم از مسئولین و هم از شهروندان گرامی در خواست می کنیم تا با انجام وظایف قانونی خود، همکاری های لازم را بعمل آورند و با هدف کاهش آلودگی‌ها و افزایش ایمنی و حفظ سلامتی، به مراکز معاینه فنی مراجعه و گواهی اخذ نمایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :