مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از تصویرسازی آثار منتخب و برگزیده نهمین جشنواره سراسری دست های کوچک دعا خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، مینا نیک رزم با بیان این خبر گفت: اعضای کارگروه تصویرسازی حوزه هنری استان آثار منتخب و برگزیده نهمین جشنواره سراسرس دستهای کوچک دعا را تصویرسازی کردند.

وی ادامه داد: نهمین کتاب دستهای کوچک دعا، برگزیده آثار نهمین جشنواره سراسری بهترین دعای تحویل سال از زبان کودکان و نوجوانان شامل ۳۵ اثر می باشد.

وی اضافه نمود: آثار منتخب در تکنیک های متفاوتی چون دستی و دیجیتال به تصویر کشده شده است.

نیک رزم با بیان اینکه این کتاب در قطع خشتی به چاپ می رسد، اظهار امیدواری کرد: نهمین کتاب جشنواره سراسرس دستهای کوچک دعا تا پایان سال جاری منتشر می شود.

وی در خصوص روش کار تصویرسازان کتاب فوق گفت: روش کار به اینت صورت است که دعاها و نیایش های کودکانه منتخب پس از خوانش توسط تصویرگران به صورت مفهومی و به زبان تصویری که برای کودک قابل درک باشد، تصویرسازی می گردد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در انتها کتاب به صورت مجموعه تصاویر به همراه دعا و نیایش های کودکانه به صورت نفیس و تمام رنگی چاپ و در دسترس عموم قرار می گیرد.

نیک رزم تصریح کرد: پیش از این هشت مجموعه از دعاهای منتخب توسط حوزه هنری استان آذربایجان شرقی چاپ و منتشر گردیده است.

لازم به ذکر است:  نهمین جشنواره دستهای کوچک دعا همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختران در مردار ماه سال ۹۴ به کار خود پایان داده بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :