مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۳۴ طرح نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد، گفت: برای اتمام این طرح ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم.

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی روز شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه دولت بودجه ای برای تکمیل طرح های نیمه تمام ندارد خواستار مشارکت بخش خصوصی به صورت اجاره اماکن ورزشی و یا فروش آنهاست، افزود: از این طرح ها ۲۱ طرح ملی و ۱۳ طرح نیز استانی می باشد.

وی دغدغه اصلی در ورزش استان را در سه سطح ورزش بانوان، ورزش همگانی و ورزش قهرمانی عنوان کرد و گفت: در بحث ورزش بانوان محدودیت ها به صورت کشوری است اما در استان یک نفر خانم را در جایگاه معاونت ورزش بانوان قرار داده ایم تا به صورت جدی در توسعه ورزش بانوان تلاش کند.

مدیرکل تربیت بدنی استان در مورد توسعه ورزش همگانی نیز از تمامی دستگاه هایی که اماکن ورزشی دارند، خواستار مشارکت و در اختیار قرار دادن آنها برای عموم شد و افزود: توان و استعداد ورزش استان در سطح قهرمانی ملی بیشتر است که برای به فعلیت درآمدن آن برنامه ۴ ساله را تدوین و هدف گذاری کرده ایم.

نظمی همچنین از هدف گذاری برای کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ خبر داد و خاطر نشان کرد: در تاریخ المپیک، استان ما فقط یک مدال کسب کرده است که به همین منظور روی ۵ رشته کشتی، کاراته، تکواندو، وزنه برداری و سنگ نوردی سرمایه گذاری می کنیم.
وی میزبانی مسابقات بین المللی را نیز جزو اهداف و بر نامه های تربیت بدنی استان ذکر کرد و گفت: امسال برای برگزاری مسابقات آسیایی ژیمناستیک اعلام آمادگی کرده ایم.

نظمی درباره چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) با بیان اینکه چمن ورزشگاه به صورت کامل پهن شده و زمین طبق استانداردهای روز جهانی آماده استفاده است،افزود: برای مستحکم شدن چمن در خاک مدتی به زمان نیاز دارد که این موضوع با موافقت مربی تراکتور سازی برای بازی در بیرون از ورزشگاه یادگار امام (ره) هماهنگ شده است.

وی شعار هفته تربیت بدنی را ‘ سلامت، افتخار و معنویت با ورزش’ اعلام کرد و گفت: روز دوشنبه اماکن تحت اختیار تربیت بدنی به صورت رایگان در خدمت عموم قرار می گیرد و اماکن خصوصی نیز با ۵۰ درصد تخفیف خدمات ارایه می دهند.

مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان شرقی، اهم برنامه های هفته تربیت بدنی را برگزاری ۳۰۰ مسابقه ورزشی درسطح استان، همایشی با حضور روسای ورزش استان، اجرای ورزش صبحگاهی در روز دوشنبه با حضور آحاد مختلف مردم، حضور در مزار شهدا و نماز جمعه سراسر استان توسط جامعه ورزش اعلام کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :