مدیر پروژه تونل های عمیق خط یک قطار شهری، از پایان عملیات حفاری تونل‌های عمیق خط یک قطار شهری تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سیامک نصیری ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: عملیات حفاری دو رشته تونل عمیق به نامهای سهند وسبلان، تا شهریور ماه سال جاری، به اتمام خواهد رسید.


وی، اذعان داشت: عملیات اجرایی حفاری در تونل های عمیق خط یک در حال انجام است و دستگاه حفار در تونل سهند بعد از حفاری ۷۲۵۵ متر، در موقعیت فعلی خود، یعنی مجتمع تجاری لاله بعد از چهارراه لاله قرار دارد و تا انتهای مسیر در ایستگاه ۱۶ واقع در میدان امام حسین علیه السلام لاله حدود ۸۱۰ متر باقی مانده است.

نصیری افزود: دستگاه حفار در تونل سبلان نیز بعد از حفاری ۷۵۶۳ متر در موقعیت فعلی روبروی شرکت بهپخش بعد از چهارراه لاله مستقر است و تا انتهای مسیر در ایستگاه ۱۶ میدان امام حسین(ع) حدود ۴۹۱ متر باقی مانده است.

به گفته مدیر پروژه تونل های عمیق خط یک مترو، مطابق برنامه زمانبندی فازهای ۲ و۳ خط یک، اتمام حفاری تونل سبلان در روز چهاردهم خرداد ماه و حفاری تونل سهند در روز پانزدهم شهریور ماه خواهد بود.

گفتنی است عملیات حفاری تونلهای عمیق خط یک به صورت دو رشته تونل موازی(مسیر رفت وبرگشت مجزا) از سال ۱۳۸۵ از فلکه جانبازان (میدان دانشگاه)آغاز و با طی مسیر خیابان امام خمینی(ره)، از طریق چهارراه محققی و قونقا به طرف چهارراه لاله امتداد یافته و نهایتاً در میدان امام حسین(ع) لاله به اتمام می رسد.


از حدود ۱۷ کیلومتر خط یک، ۸ کیلومتر به تونلهای عمیق اختصاص یافته که در عمق ۹ الی ۲۷ متری زمین انجام می پذیرد.
اتمام تونلهای عمیق بعد از سالها تلاش در زمانهای ذکر شده، رویدادی تاریخی در تاریخ شهر اولین ها خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :