پنجمین نقاشی بلند شهرداری منطقه دو تبریز با عنوان پرتره دیواری عمارت تاریخی ساعت، از سوی زیباسازی این منطقه به اتمام رسید.

به گزارش تبریزمن، رسول موسائی شهردار منطقه دو کلانشهر تبریز با اعلام این مطلب افزود: با هدف ایجاد سیمای بصری مناسب در شهر و همچنین معرفی اماکن تاریخی و فرهنگی شهر تبریز، عمارت تاریخی ساعت به عنوان یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر تبریز و پنجمین برند تاریخی بر روی دیواره ای به مساحت ۳۵۰ مترمربع در شهرک پرواز طراحی و به اتمام رسیده است.

گفتنی است: عمارت شهرداری تبریز در سال ۱۳۱۴ شمسی در محل گورستان متروک و مخروبه کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی در زمان ریاست شهرداری “حاج ارفع الملک جلیلی” بنا گردید.

این ساختمان دارای یک برج ساعت چهار صفحه ای است که با طنین موزون زنگ هایش هر ۱۵ دقیقه یک بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می رساند. نمای خارجی تالار شهرداری تبریز از سنگ تراشیده بوده و نقشه ساختمان آن با نمونه ساختمان های کشور آلمان قبل از جنگ جهانی دوم مطابقت دارد.

این بنا در وسط شهر تبریز و در میدانی موسوم به میدان ساعت واقع شده و در حال حاضر تبدیل به موزه ای به نام موزه شهر و شهرداری شده است که روزانه آماده پذیرائی از میهمانان می باشد.Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :