سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات تکراری عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم و سازمان القاعده را ناروا، ناراست و از نوع گزافه گویی های تکراری و یک سویه مرسوم وزیر خارجه حکومتی دانست.

به گزارش تبریزمن، به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ، بهرام قاسمی گفت: عربستان سعودی مدت هاست آسایش، امنیت و زندگی را از مردم بی دفاع یمن سلب و جنگی بی رحمانه، ویرانگر و شوم را بر مردمان بی پناه و بی گناه این کشور تحمیل کرده و آنان را مورد هجوم مستقیم موشک ها و جنگنده های خود قرار داده است و همزمان و به رسم همیشه، دیگران را به مداخله در امور داخلی همسایگان متهم می کند.

وی افزود: اتهام مضحک و تکراری آقای عادل الجبیر خود باخته، به حمایت ایران از تروریسم و سازمان القاعده در شرایطی است که سرکردگان این قبیل گروه های تروریستی اعم از طالبان، القاعده، داعش و دیگر تروریست های ویرانگر و انسان کش یا خود از شهروندان سعودی بوده یا تحت تأثیر تفکرات افراط گرایانه وهابیت ترویج یافته توسط آنان قرار دارند؛ واقعیت تلخی که رفته – رفته جهانیان و تمامی وجدان های بیدار بشری از آن آگاه شده و می شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ناآرامی های امروز و تمامی ظلم و ستمی که بر مردم بی گناه و مسلمان کشورهای منطقه آوار شده است، ناشی از مداخلات خارجی و اصرار جاهلانه صاحبان، حامیان و حاملان همین تفکرات افراطی در پیشبرد سیاست هایی است که تنها بر پیچیدگی معادلات و افزایش حجم ناآرامی و بی ثباتی ها می افزاید.

قاسمی خاطرنشان کرد: جنگ یمن، فاجعه منا و حمایت از تروریست های شناسنامه دار در عراق و سوریه و دیگر مناطق، لکه هایب سیاه در کارنامه خطاپیشه گانی است که از فرط خود بینی و نا دیده انگاشتن واقعیات به یک سویه انگاری، گزافه گویی و فرافکنی و ناراستی روی آورده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :