مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از نتیجه بخشی کاشت آزمایشی به روش هایدروسیدینگ در شیب های تند حاشیه اتوبان کسایی خبر داد و گفت: این اتوبان با تامین اعتبار سبز می شود.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: با گذشت دو ماه از کاشت آزمایشی این روش نوین در حاشیه اتوبان کسایی تبریز، خوشبختانه این طرح بازخورد مثبت داشته و نخستین سرزنی چمن های این قسمت انجام شده است.

حسن زاده ادامه داد: این پروژه در مرحله نخست به طور آزمایشی در ۳ هکتار واقع در بزرگراه شهید کسایی از طرف پل وادی رحمت که شیب های تندی در آن قسمت وجود دارد، با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال شامل مخزن آب با گنجایش ۶۰۰ متر مکعب و ۲۰ هزار متر مربع و با همکاری شهرداری منطقه هفت تبریز اجرا شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای کاشت تمامی حاشیه اتوبان کسایی از طریق هایدروسیدینگ، افزود: در صورت تامین منابع مالی و اخذ اعتبار مورد نیاز از طریق شهرداری تبریز و همچنین مشارکت مناطق واقع در این اتوبان، نسبت به ادامه اجرای آن اقدام می شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز یادآور شد: بر این اساس، در نقاطی از اتوبان که امکان آبیاری وجود داشته باشد از روش هایدروسیدینگ و در دیگر بخش ها از روش هیدرومات استفاده خواهد شد.

حسن زاده با اشاره به تفاوت کاشت هایدروسدینگ و هیدرومات با یکدیگر، گفت: در هیدرومات نیاز به اجرای شبکه آبیاری نیست و از بذر گیاهان پوششی در آن استفاده می شود و همچنین میزان آب مورد نیاز برای مراقبت از آن نیز بسیار کمتر از روش هایدروسیدینگ است.

وی با تاکید بر اینکه آخرین تکنولوژی روز اعم از استفاده از روش هیدروسیدینگ و روش های مشابه برای نخستین بار در  فضای سبز تبریز اتفاق می افتد، گفت: سعی داریم زیبایی اتوبان های تبریز را با کاشت چمن و درخت بیش از پیش افزایش دهیم تا این رویکرد نو جلوه ای زیبا برای شهروندان فراهم کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :