به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن‌زاده در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر تشریح کرد: با توجه به اینکه اتوبان شهید کسایی تبریز یکی از مسیرهای پر تردد شهری محسوب می شود که روزانه شهروندان بسیاری از این اتوبان عبور می کنند، لزوم توجه به زیبایی این مسیر بسیار احساس می شد.

 وی از کاشت بیش از سه هزار اصله درخت در این اتوبان خبر داده و افزود: این درختان شامل گونه زبان گنجشک می باشند چرا که این درخت به نوعی از گونه های بومی و مختص منطقه آذربایجان بوده که در دمای متفاوت و متغیر پایداری خود را حفظ کرده است.

 حسن زاده ادامه داد: هم اکنون کار کشت این تعداد نهاده در مناطق دو، سه و هفت تبریز آغاز شده است و با شتاب ادامه دارد.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین با اشاره به اینکه به علت نبود گاردریل در یک طرف این اتوبان متاسفانه آسیب زیادی به درختان کاشته شده طی سالهای قبل در این محدوده وارد شده است، تشریح کرد: حدود ۴۰ درصد از درختان کاشته شده طی سال های قبل در اثر برخورد اتومبیل ها و تصادفات از بین رفته و آسیب دیده است

 وی ادامه داد: امیدواریم اداره کل راه و شهرسازی با اتخاذ تدابیری در این زمینه، شرایطی جهت حفظ و نگهداری گونه های کاشته شده جدید در رفوژ میانی اتوبان شهید کسایی فراهم آورد.

 حسن زاده این اقدام کاشت درختان را در راستای بهسازی اتوبان شهید کسایی عنوان کرد و اظهار کرد: پس از مکاتبات انجام شده با مناطق و اصلاح خاک این محدوده ، نهاده های مقاوم در این رفوژ در حال کاشت است.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین با اشاره به نحوه آبیاری درختان کاشته شده در رفوژ میانی اتوبان شهید کسایی تبریز، اظهار کرد: تمامی آبیاری های این محدوده توسط شبکه آبیاری خواهد شد و سعی بر این است تا حد ممکن آبیاری با تانکر در مناطق منتفی شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :