مدیرعامل شرکت ارتباطات همراه اول با اشاره به ارزیابی میزان اثرات تشعشعات تلفن همراه بر روی بدن انسان از سوی این شرکت، گفت: چگالی تشعشعات تلفن همراه بیست برابر کمتر از امواج رادیو، تلویزیون است.

به گزارش تبریزمن، وحید صدوقی با بیان آنکه همراه اول با هدف بررسی میزان تاثیرات تلفن همراه و آنتن های BTS بر روی بدن افراد اقدام به راه اندازی آزمایشگاهی ویژه در دانشگاه علم و صنعت کرده است، افزود: این آزمایشگاه همواره میزان تاثیر تشعشعات را مورد ارزیابی قرار می دهد که نتایج آن در اختیار شرکت قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون و طی دو مرحله ۷۰ میدان تهران را مورد ارزیابی قرار داده اند تا بدانند میزان چگالی امواج تلفن همراه در میادین تهران در مقایسه با امواج صادره از رادیو و تلویزیون چه میزان بوده است.

تصریح کرد: این بررسی ها نشان داد اثرات امواج تلفن همراه بسیار کمتر از تاثیر امواج رادیو و تلویزیونی موجود در شهر تهران است.

صدوقی از انجام یک پروژه بر روی ۴۵۰ نفر از بانوان باردار تهران به منظور ارزیابی میزان اثرگذاری تشعشات آنتن های تلفن همراه بر روی آنان خبر داد و افزود: به این منظور مراجعه به در منازل این تعداد از بانوان به صورت تصادفی انجام شد که نتایج حاصله نشان داد تاثیر این امواج بر روی بانوان باردار نیز بسیار کمتر از حد مجاز است.

مدیرعامل همراه اول با تاکید براینکه چگالی امواج رادیو که در تهران وجود دارد ۲۰ برابر تلفن همراه است، گفت: سایت های که در شهر تهران ایجاد شده گرچه بد قواره هستند اما اثر چندان سویی بر بدن انسان ندارند ضمن آنکه هدف از نصب آنها توسعه شبکه بوده است.

یادآور می شود، سال ۱۹۸۴ سال پیدایش تلفن همراه در جهان بود که طی دهه های اخیر استفاده از آن به سرعت رواج یافته است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، براساس آمار به دست آمده در سال ۱۹۹۱میلادی تعداد خطوط تلفن همراه در دنیا ۵۴۶ میلیون خط بوده که در پایان سال ۲۰۰۶ این میزان به یک میلیارد و ۲۷۰میلیون خط رسیده و تا پایان سال ۲۰۱۰ این رقم از مرز ۴میلیارد خط گذشته است.

مضرات تلفن همراه از زمانی مطرح شد که فردی در فلوریدای آمریکا در سال ۱۹۹۳ گرفتار تومور مغزی شده و از همسرش که دارای تلفن همراه بود شکایت کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :