رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز از اختصاص اعتبار برای تولید اثر فاخر تلویزیونی با محوریت فاتح سوسنگرد « سردار شهید علی تجلایی » با حمایت مالی مدیریت شهری این کلانشهر برای پخش از رسانه ملی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، «سعید حاجی زاده» گفت: رزمندگان رشید لشکر ۳۱ عاشورا با راهبری سردار شهید تجلایی، در عملیات فتح المبین که به فتح سوسنگرد منجر شد نقش محوری و اصلی را ایفا کردند و مدیریت شهری تبریز برای جاودانه کردن این رشادت ها در قالب یک اثر تلویزیونی فاخر، اقدام به پیش بینی ردیف اعتباری مستقل برای کمک به ساخت این اثر در لایحه بودجه سال آینده شهرداری کرده است.

وی رقم اولیه اختصاص یافته به ساخت این اثر با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر را ۲۵ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: هرچند این میزان اعتبار ناکافی است اما برای کلید خوردن اثر، گام محکمی به حساب می آید.

حاجی زاده با بیان اینکه هنوز معین نشده این اثر، سریال تلویزیونی باشد و یا یک تله فیلم سینمایی ساخته شود، افزود: با همه این اوصاف اراده برای تولید این اثر فاخر، روایت بخشی از رشادتهای رزمندگان و فرماندهان لشگر همیشه پیروز عاشورا و حرکت در مسیر نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت است که با مشارکت یکی از کارگردانان سرشناس و صاحب سبک کشورمان عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: پیش تر در استان قزوین داستان زندگی و رشادت های سردار شهید خلبان «عباس بابایی» به تصویر کشیده شده و از شبکه یک سیما پخش شده است و جا داشت با معاضدت شهرداری تبریز، داستان زندگی و جانفشانی های سرداران شهید آذربایجان با استفاده از زبان هنر ماندگار شود که با درخواست مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و پاسخ مثبت اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز بستر تحقق این مهم فراهم شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز افزود: شهدای غواص آذربایجان نیز اوراق زرینی از فداکاری های غیورمردان این خطه از میهن اسلامی را در کتاب قطور هشت سال جنگ تحمیلی به یادگار گذاشته اند که پیشنهاد می شود پس از موفقیت آمیز بودن همکاری مدیریت شهری و صداوسیما در ساخت اثر تلویزیونی فاتح سوسنگرد، شهیدان گمنام غواص نیز محل توجه برای ساخت اثر تلویزیونی، قرار گیرد.

حاجی زاده از احساس مسئولیت اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز در جامعه عمل پوشاندن به این مطالبه سال های دور مردم تبریز قدردانی و ابراز امیدواری کرد، با کلید خوردن اثر تلویزیونی فاتح سوسنگرد فصل جدیدی از همکاری های مشترک دستگاه های فرهنگی استان آغاز شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :