به گزارش تبریزمن، حسین امامعلی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه شرایط فعلی کشور به گونه‌ای است که دولت توان تامین امکانات خوابگاهی برای تمام دانشجویان را ندارد و در قانون برنامه پنجم توسعه نیز خوابگاه‌سازی دولتی منع شده و همه این عوامل بر لزوم توجه مسئولان و خیران بر احداث خوابگاه‌های مناسب دانشجویی تاکید دارد.

وی با اشاره به ایام ۲۶ اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال‌جاری که به عنوان هفته خوابگاه‌های دانشجویان نامگذاری شده است، افزود: به منظور گرامیداشت این هفته و شناساندن اهمیت آن در بسترسازی مناسب برای نیروهای انسانی متعهد و متخصص دانشگاهی مراسم بزرگداشتی همانند سال‌های قبل برگزار می‌کند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز تصریح کرد: شعار امسال این هفته به صورت هماهنگ و سراسری برای برگزاری مراسم «خوابگاه‌سازی، ضرورت تجلی همدلی و همزبانی» با رویکردهای «عادلانه‌سازی، بهینه‌سازی و بالندگی روحی و فکری» تعیین شده است که مبین نقش والای این شاخص‌ها در تحقق اهداف کلان توسعه نیروی انسانی متعهد و متخصص در دانشگاه‌ها است.

امامعلی‌پور یادآور شد: روزهای هفته خوابگاه‌ها تحت عناوین به ترتیب شنبه، زندگی جمعی، مشارکت و مدیریت دانشجویی، یکشنبه، خانواده، مسئولین و تعامل سازنده، دوشنبه، ورزش، تندرستی، امید و نشاط، سه‌شنبه، تحصیل و فرهنگ آموزش و پژوهش، چهارشنبه، مشاوره و سلامت، پنجشنبه، تغذیه سالم، بهداشت و ایمنی و جمعه خوابگاه‌سازی، ارزش معنوی حمایت مردمی و وقف نامگذاری شده‌اند.

از ۶۰ خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان استان ۳۰ مورد مجوز ندارند

دبیر شورای معاونان دانشجویی منطقه ۲ کشور با بیان اینکه از ۶۰ خوابگاه‌های دانشجویی  خودگردان استان ۳۰ مورد مجوز ندارند و برخی از مجوزدارها هم دارای شرایط نامناسبی هستند، اضافه کرد: با برگزاری هفته خوابگاه‌ها قصد داریم در مسئولان و خیران حساسیت لازم را برای توجه به مقوله مهم خوابگاه‌سازی برانگیزیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه خوابگاه‌های کشور قیمت یکسان دارند که این موضوع با توجه به اینکه شرایط و امکانات آنها متفاوت است عادلانه به نظر نمی‌رسد که با نشستی که با دبیران مناطق هفتگانه کشور و معاونان دانشجویی استان داشتیم در تلاشیم با رتبه‌بندی خوابگاه‌ها بپردازیم تا بر اساس امکانات قیمت خوابگاه‌ها مشخص شود.

این مسئول ترویج همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولان برای توجه بیشتر به مقوله خوابگاه‌های دانشجویی، عادلانه‌ساری توزیع امکانات و قیمت‌ها، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف، ایجاد حس مسئولیت‌پذیری بیشتر در دانشجویان، مسلح کردن دانشجویان برای دفاع از خود در برابر خطرات مواد مخدر و آشنایی با خطرات فضای مجازی را از جمله اهداف برگزاری هفته خوابگاه‌ها عنوان کرد.

امامعلی‌پور با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیارد ریال برای تامین نیازهای دانشجویی خوابگاه‌ها صرف کردیم که امسال این رقم را به ۳ میلیارد ریال افزایش دادیم، افزود: ایجاد تنوع غذایی، چند منویی کردن سلف سرویس مرکزی دانشگاه و افتتاح سالن ورزشی دختران از جمله اقدامات رفاهی دانشجویان بوده است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :