رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد(!) کشورمان که حضور او در این زمینه ها حسابی جای بحث دارد، با تصمیم گیری های عجیب و غریبش بار دیگر شانس حضور پرویزهادی، پهلوان شایسته کشورمان در المپیک را از او گرفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: قبل از پرداخت به حواشی روز گذشته مسابقه انتخابی برگزار شده ما بین کمیل قاسمی و پرویز هادی، بهتر است نگاهی داشته باشیم به گذشته ی فردی که پهلوان استانمان حسابی از دست او دلخور است؛ رسول خادم!

“ما کردیم؛ شد!”؛ این خلاصه ترین توصیف ممکن از وضعیت فدراسیون کشتی کشورمان از زمان حضور آقای خادم در آن بود. فردی که حضورش در این فدراسیون حسابی سر و صدا کرد و باعث شد که خیلی ها از فدراسیون کشتی کنار روند، رسول خان نیز به سرعت پله های ترقی را طی کرد و از سرپرستی فدراسیون، به ریاست رسید و سپس به خودش حکم داد و شد سرمربی تیم ملی کشتی آزاد! اطرافیان او نیز همین روند پیشرفت را طی کردند و به نان و نوایی رسیدند…

عباس جدیدی، قهرمان سابق کشتی آزاد جهان در برهه زمانی انتخاب خادم به عنوان سرمربی تیم ملی در مصاحبه ای گفته بود: این مسائل تازگی ندارد و در قاموس این افراد چیز تازه‌ای نیست. همین افراد در مسابقات جهانی تهران سر این‌که چه کسی پرچم ایران را بگیرد و سوگندنامه را بخواند دعوا کردند و نزدیک بود تیم به هم بریزد.

” با این حال برای به حاشیه نرفتن فدراسیون و خوشحالی آقایان کاش همه چیز و همه اختیارات را به خادم تنفیذ کنند و حتی کاپیتانی تیم ملی را به خادم بدهند. حتی بهتر است برخی از چاله و چوله‌های تیم ملی و اوزان خالی را که در تیم ملی وجود دارد به خادم بدهند. او توانایی زیادی که دارد و می‌تواند با کمی وزن کم کردن در وزن ۸۵ یا ۱۳۰ کشتی بگیرد. اصلا پرچم تیم ملی در بازی‌های آسیایی را هم به خادم بدهند.”

DSC_8207

به این ترتیب وضعیت فدراسیون کشتی و نیز رسول خادم کاملا هویدا می باشد؛ اما بپردازیم به اتفاقات روز گذشته:

پرویز هادی و کمیل قاسمی روز گذشته جهت تعیین ملی پوش سنگین وزن کشتی آزاد برای حضور در بازی‌های المپیک ریو در مسابقه انتخابی به مصاف هم رفتند که در پایان قاسمی با نتیجه دو بر یک از سد هادی گذشت و المپیکی شد.

در این رقابت که با شرط ۲ برد از ۳ مسابقه برگزار شد، هادی در مسابقه اول با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید اما این قاسمی بود که در مبارزه دوم و سوم به ترتیب با نتایج دو بر دو (کسب امتیاز آخر) و ۲ بر یک به پیروزی رسیده و به عنوان ملی پوش این وزن برای حضور در المپیک انتخاب شد.

اما آنچکه باعث ناراحتی شدید پرویز هادی و ورزش دوستان آذربایجان شده است، این باخت نیست بلکه بازی های ناجوانمردانه ای است که با پهلوان کشورمان انجام شد.

بعد از کسب سهمیه المپیک برای وزن ۱۲۵ کیلو گرم، فدراسیون اعلام کرد که  هر آزادکاری که بتواند در بازی‌های بین‌المللی نتایج قابل قبولی کسب کند به المپیک اعزام خواهد شد. در این بین پرویز هادی که در  همه‌ی مسابقات خارجی خود را با پیروزی سپری کرده بود و حتی بازی درخشانش مقابل جک وارنر قهرمان المپیک ۲۰۱۲ باعث شد تیم ملی کشتی آزاد به قهرمانی در جهان نزدیک شود و در نهایت به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

پرویز هادی (2)

پرویز هادی همچنین توانست در تورنمنت «استفان سرکسیان» ارمنستان، که بنا به تصمیم کمیته فنی حکم انتخابی المپیک را داشت قهرمان شود، اما فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و رأس آن رسول خادم با برنامه ریزی سعی بر حذف این پهلوان نامی کشور داشتند، حکم به برگزاری انتخابی بین پرویز هادی و کمیل قاسمی؛ بعد از ۱۵ روز را دادند.

این مسابقه برخلاف اعلام مسئولین فدراسیون، ۷ روز بعد از مسابقات ارمنستان برگزار شد و حتی ساعت برگزاری را هم به ضرر هادی تغییر دادند.

این بار اول نیست که رسول خادم با بروز اتفاقات عجیب و غریب از رسیدن به المپیک باز می ماند و از طرف دیگر سنگ اندازی های مسئولین ورزش کشورمان در مسیر موفقیت ورزشکاران و تیم های آذربایجانی در سالیان اخیر حسابی آزار دهنده شده است. باید دید که این اتفاقات تا چه زمانی ادامه دار خواهند بود و آیا می توان نقطه پایانی برای آن ها متصور شد یا خیر…

مصاحبه پرویز هادی در خصوص تصمیمات عجیب و غریب فدراسیون کشتی برعلیه او:

پرویز هادی پس از شکست در دیدار انتخابی المپیک ریو مقابل کمیل قاسمی گفت: “به سایت فدراسیون کشتی مراجعه کنید آنجا نوشته است که کمیته فنی تصویب کرده ۱۵ روز دیگر مسابقه انتخابی برگزار شود. سپس رسول خادم هر روز حرفی را بیان می‌کرد که چیز دیگری بود در کل دیگر حرفی ندارم و امیدوارم حق با هر کسی هست خدا جوابش را بدهد.”

وی در مورد اینکه آیا فدراسیون دوست داشت کمیل قاسمی به المپیک برود خاطرنشان کرد: “شما شرایط را ببینید که به چه شکلی کار پیش رفت اگر قرار بود انتخابی المپیک برگزار شود چرا این مسابقات را در فروردین نگذاشتند.”

“خادم به من گفت امسال نمی‌خواهم مسابقه داخلی برگزار کنم به همین خاطر ما به تورنمنت‌ها می‌رویم و هر کس توانست بهترین نتیجه را بگیرد راهی المپیک می‌شود. در مصوبه خود نوشتند که اگر در مسابقات خارجی در کشتی رودر رو هم به هم رسیدند این مسئله ملاک نیست. در سایت فدراسیون سند این مسئله موجود است و این تصمیمی بود که شورای فنی گرفت حتی من را به اتاقش فراخواند و اعلام کرد که هر کدام از ما در کشتی رودررو هزار بار برنده شویم این مسئله ذره‌ای اهمیت ندارد تنها ملاک ما موفقیت در تورنمنت‌های خارجی است. حاضرم دستم را روی قرآن بگذارم و خادم هم همین اقدام را انجام دهد.”

57313863

کشتی گیر سنگین وزن آزاد در ادامه تاکید کرد: “فکر نمی‌کردند من بتوانم در تورنمنت‌های خارجی موفق شوم اما خدا خواست تا موفق باشم.در ارمنستان به من گفت کار تمام شده و در ۴۵ روز باقی مانده به اردو می‌رویم و تمرینات را برای آماده سازی انجام می‌دهیم اما به ایران بازگشتم تا راهی اردو شوم ولی رضایی تماس گرفت و به من گفت در جلسه تصمیم گرفتیم کشتی انتخابی بگذاریم و شما برای ۱۵ روز دیگر آماده باش. دلیل این مسئله را پرسیدم ولی او گفت این تصمیمی است که در جلسه گرفته شده است.

وی افزود: “گفتم گرفتن کشتی در ۱۵ روز آینده را قبول ندارم اما اعلام کردند اگر کشتی نگیرم محروم می شوم من قبل از این کشتی‌های زیادی گرفته بودم و بدنم ‌آماد نبود ولی به احترامشان آمدم. سپس آن ۱۵ روز هم به یک هفته تبدیل شد سپس در پیامکی گفتند این مسابقات به روز دوشنبه موکول شد. قرار بود مسابقه ساعت ۴ یا ۵ بعدازظهر برگزار شود که آنرا به ۱۱ صبح موکول کردند. باید در این موارد مفصل صحبت کنیم.

هادی در پایان تاکید کرد: “خادم ظاهر و باطنش یکی نیست و از این مسئله ناراحتم. مردانه به من می‌گفتند که می‌خواهم انتخابی بگذارم چرا سر من را کلاه می‌گذارند او چیزی که بیان می‌کند و در باطنش است زمین تا آسمان فرق می‌کند. مردم هم فقط ظاهر را می‌بینند و این را نمی‌بینند او را به خدا می‌سپارم و امیدوارم خدا جوابش را بدهد.”


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :