مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی از اجرای شش هزار و ۱۴۶ طرح اشتغال زای مددجویان استان با اعتباری افزون بر ۷۶۴ میلیارد و ۳۸۹ میلیون ریال در سال گذشته خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی کمیته امداد، حسین دشتی ، افزود: از این تعداد یکهزار و۳۱۹ طرح اشتغال از محل اعتبارات امدادی، چهار هزار و ۷۲۶ طرح از محل تسهیلات قرض الحسنه بانک و هشت طرح نیز از محل صندوق توسعه ملی اجرا شده است.

وی گفت: برای اجرای طرح های اشتغال ۱۳۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات امدادی و ۵۸۶ میلیارد ریال از طریق تسهیلات بانکی هزینه شده است.

دشتی اظهار داشت: طرح های اشتغال اجرا شده در سال گذشته شامل ۴۶۸ طرح کارانگیزی، یکهزار و ۵۵۵ طرح توان افزایی، چهار هزار و ۱۲۲ طرح خودکفائی و ۴۶۵ طرح تبدیلی است.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: از مجموع طرح های اجرا شده ۲۳۸ طرح در بخش کشاورزی، دو هزار و ۱۵۸ طرح در بخش دامپروری، یکهزار و ۳۷۸ طرح در زمینه صنایع دستی و دو هزار و ۳۷۲ طرح در بخش خدمات است.

وی با بیان اینکه ۳۸ هزار طرح اشتغال زا تحت نظارت کمیته امداد استان در حال اجراست، اعلام کرد: یکهزار و ۳۱۰ طرح در بخش کشاورزی، ۱۴ هزار و ۶۰۵ طرح در بخش دامپروری، ۹ هزار و ۲۸۴ طرح در صنایع دستی، ۱۲ هزار و ۹۵۸ طرح در بخش خدمات و دو طرح در بخش شیلات اجرا می شود.

دشتی همچنین گفت: درسال ۹۴ برای ۸۰۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کاریابی شده است.
آذربایجان شرقی دارای ۷۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :