به گزارش تبریزمن، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه های گروهی که در آن تعدادی از مدیران و معاونان این مجموعه نیز حضور داشتند به مقایسه وضعیت استان و کشور با دو سال قبل پرداخت و گفت:دوره ای که فعالیت در این مجموعه را آغاز کردیم دوره بی ثباتی ها در بازار ارز و تورم قابل توجه بود، به طوری که فضایی مبهم، غبارآلود و نااطمینان خود نمایی می کرد و در موضوع بیکاری هم که همگان بر آن آگاه هستند که چه وضعیت نا به سامانی حکمفرما بود.

وقتی به وضعیت ۲ سال اخیر به صورت کارشناسی می نگریم مشاهده می کنیم که دوران نسنجیده ای بر کشور حاکم بود و رشد منفی اقتصادی گویای واقعیت تلخ آن سال ها بود، اما با انجام مذاکرات هسته ای و توافقات به عمل آمده دیدیم که وضعیت مقداری تغییر کرد و امیدواریم در مرحله اجرا نیز مسیر معقول طی گردد.

در هر صورت برآیند تحریم های چندین ساله تاثیرات منفی خود بر اقتصاد کشورمان گذاشت اما به هر طریق ممکن توانستیم فاکتورهای منفی را کنترل کرده و تورم افسار گسیخته را کنترل نماییم ولی رکود شدیدی را دارا هستیم و متاسفانه مشکل بیکاری هنوز هم پابرجاست.

داوود بهبودی ادامه داد: چالش امروزی ما بیکاری و رکود است و امیدواریم با اجرای بسته اقتصادی دولت، مرحله خروج از رکود عاید کشورمان گشته و رضایت مردم جلب شود.

استان آذربایجان شرقی در الگوسازی متمایز است به طوری که مدیریت ارشد استان می تواند برای سطح کشور یک الگوی مدیریتی باشد زیرا استاندار ما با جامع نگری علمی به عنوان نماینده عالی دولت عملکرد مناسبی داشته و مجموعه مدیریت و برنامه ریزی نقش مشاور وی را ایفا می نماید تا در بخش های مختلف، خروجی قابل قبولی عاید استان گردد.

در برنامه ششم توسعه یک گام جلوتر هستیم و در سند توسعه تدبیر، اقتصاد مقاومتی تنظیم و ترسیم شده است تا طی یک رویکرد پیش رونده، الگوی مناسبی برای مناطق مختلف ایران باشیم.

وی تعداد پروژه های نیمه تمام استان را ۲۷ مورد عنوان کرد و افزود:حدود ۴۴ درصد اعتبار پروژه ها از ۲ ماه پیش تخصیص یافته که با احتساب کلی به ۵۰ درصد افزایش یافته است و طبق برنامه حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام آنها در نظر گرفته شده است که یک رقم اختصاصی کشوری می باشد و لذا برای سال آینده رویکرد و انتظار خوش بینانه ای داریم که با نگرشی خاص، تسریع اجرای پروژه های عمرانی را به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در پایان اظهارات خود به نرخ تورم ۱۵ درصدی نیمه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت:این رقم با برنامه ریزی های اقتصادی به ۱۳/۵ درصد کاهش خواهد یافت. نرخ میانگین بیکاری در آذربایجان شرقی نیز حدود ۱۰ درصد است که در مقاطعی از زمان از میانگین کشوری بالا بوده است اما در حال حاضر این میزان از نرخ کشوری مقداری پایین تر می باشد کمااینکه از لحاظ تعداد مطلق بیکار پس از استان های تهران، اصفهان، خراسان و فارس قرار گرفته ایم.

اجرای آزمایشی طرح سرشماری نفوس و مسکن به مدت یک ماه در مناطقی از کلان شهر تبریز همزمان با ۱۰ استان کشور جهت تقویت عملیات سرشماری آنلاین سال آینده با کم ترین خطا هم از دیگر موضوعاتی بود که بهبودی به تشریح آن پرداخت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :