رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: حکم قضایی تمامی قاچاقچیان حرفه ای مواد مخدر بدون وقفه با حدت و شدت در استان اجرا می شود.

به گزارش تبریزمن،  حجت الاسلام حکمتعلی مظفری سه شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اقدامات جدی انجام شده مدیریت ارشد استان در ارتباط با جمع آوری معتادان متجاهر افزود:خوشبختانه بعد از آغاز به کار مرکز ماده ۱۶ تبریز، بحث جمع آوری معتادان متجاهر در سراسر استان با جدیت انجام می شود.

وی با بیان اینکه داشتن استانی عاری از معتاد متجاهر، مایه فخر و مباحات است، ادامه داد: باید نگرش جامعه نسبت به معتاد بهبود یافته و اصلاح شده تغییر یابد.

حجت الاسلام مظفری با تاکید بر اینکه باید متولیان فرهنگی نگاه جامعه را نسبت به معتادان تغییر دهند، اظهار کرد: هنوز این مهم محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که معتادان جزیی از جامعه هستند و ضروری است تلاش کنیم که این افراد پاک شده و به آغوش خانواده های خود بازگردند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به نقش مهم مطبوعات و صدا و سیما در اصلاح نگرش فرهنگ عمومی نسبت به معتاد بهبود یافته، گفت: مقوله اشتغال، یکی از مهم ترین و جدی ترین نیازهای معتادان بهبود یافته است.

وی ادامه داد:اشتغال بهبود یافتگان باید بیش از پیش مورد توجه اداراتی همچون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرند وگرنه اگر اشتغال آنها تامین نشود دوباره دچار مشکل خواهند شد.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به اقدامات اشتغالزایی انجام شده در مرکز ماده ۱۶ تبریز افزود: فعالیت این مرکز نشان می دهد که امکان توسعه اشتغال معتادان در جامعه وجود دارد.

وی اظهار کرد: توجه به اشتغال زایی بهتر است که به صورت منسجم از ناحیه دولت انجام شود و بهتر است که به جای ارائه تسهیلات چند میلونی، تمامی این هزینه ها تجمیع شوند.

رئیس کل دادگستری استان افزود: اگر اقدامات به صورت جهشی نباشد امکان جمع کردن این وضعیت در استان وجود نخواهد داشت.

وی اظهارکرد: خوشبختانه قانون گذار این ظرفیت را فراهم کرده است که سوپیشینه افرادی که سابقه غیرموثر دارند به واحدهای تولیدی و صنعتی اعلام نشود.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به حذف مجازات سنگین از جرایم مربوط به مواد مخدر ادامه داد: خوشبختانه قانونگذار به سمت حذف مجازات های سنگین از بحث مواد مخدر حرکت می کند ولی در رابطه با قاچاقچیان حرفه ای با شدت و حدت برخورد می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :