احتشام حاجی پور در جلسه امروز شورای شهر تبریز اظهار کرد: اجرای برخی پروژه ها باعث خواهد شد نام مدیران شهرداری در تاریخ شهر تبریز ماندگار شود.

به گزارش تبریزمن، جلسه امروز شورای شهر تبریز برای یک ساعت به صورت غیرمستمع جهت ارائه گزارشات مالی پی گیری شده و پس از آن با حضور خبرنگاران ادامه یافت.

در ابتدای جلسه عبدالله پور معاون عمرانی شهرداری به ارائه گزارشش در خصوص اقدامات صورت گرفته در حیطه خویش  پرداخت و گفت: در خصوص پروژه ها برنامه ای تدارک دیده ایم که تمام اطلاعات انجام شده از قبیل شرایط مناقصه در اعتبار ان سال لحاظ گردد.

وی با اشاره به پروژه های مهم در دست ساخت در سال جاری  افزود: پروژه های شهرداری از لحاظ کمیت و کیفیت از سال گذشته بهتر شده است.

[ در توزیع پروژه ها عدالت را رعایت می کنیم/ قول اتمام تمام پروژه ها به جز آذربایجان و پاسداران را می دهیم ]

معاون عمرانی شهرداری تبریز اضافه کرد: در سال جاری کاری سعی کردیم در توزیع پروژه ها عدالت را رعایت کنیم که پروژه میدان آذربایجان نمونه بارز آن می باشد همچنین پروژه ایجاد تراموا با ۴۹۰ میلیارد تومان اعتبار در دست مطالعه قرار گرفته و مسیر اجرای طرح از میدان آذربایجان آغاز و تا آخر یوسف آباد امتداد خواهد داشت؛ هم اکنون دپوی طرح در سازمان پسماند قرار دارد.

عبدالله پور در پایان گفت: قول اتمام تمامی پروژه ها را بجز میدان آذربایجان و اتوبان پاسداران را تا پایان سال می دهیم.

[ در شهرک خاوران با آنکه وظیفه نداشتیم ورود کردیم ]

در ادامه نجفی با اشاره اهمیت نقش باغات در زیباسازی و سالم سازی شهر به تشریح اقدامات صورت گرفته در این حوزه پرداخت و گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد باغات محدوده میدان فهمیده تا بلوار توانیر را حفاظت شده اند.

IMG_0131

نجفی اضافه کرد: در شهرک خاوران بدترین روش های شهرسازی در حال اجرا بود با آنکه وظیفه ای نداشتیم روشها  را اصلاح کردیم و اکنون از رونق خاصی برخوردار است.

[۱۰ هزار تیر برق بلاتکلیف در سطح شهر/ خوشحالیم که پس از دعوت مسئولین به صحن شورا، مشکلات حل شده اند]

استاد بهروز خاماچی نیز در جلسه امروز شورای شهر تبریز پس از گزارش معاون عمرانی شهردار در خصوص پروژه های عمرانی ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری در این حوزه ابراز داشت: خوشحالیم که پس از دعوت از مسئولین اداره آب و فاضلاب مشکلات مناطق بسیاری حل شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به نظر می رسد از مدیران شرکت توزیع برق استان باید دعوت کنیم تا مشکل ۱۰ هزار تیر چراغ برق شهر که بلاتکلیف مانده اند و در مسیر گشایی ها شهرداری را با مشکل مواجه می کنند را حل کنیم.

خاماچی در پایان به مشکل راه تبریز سهند شاره کرد و گفت: بسیاری از شهروندان در این مورد مشکل دارند و امیدواریم این مسئله حل شود.

IMG_0140

[اجرای برخی پروژه ها نام شهرداران را در تاریخ ماندگار می کند/ برای تغییر چهره تبریز، نیاز به پروژه های زیادی است ]

در ادامه، احتشام حاجی پور در جلسه امروز شورای شهر پس از ارائه گزارش معاون عمرانی شهردار در مورد پروژه های عمرانی با تقدیر از کسانی که پروژه های شهری را پیش می برند تاکید کرد: شهر تبریز نیازمند پروژه های زیادی است تا چهره آن تغییر کند.

وی ادامه داد: با این وجود برخی از پروژه ها هستند که با اجرای آنها نام مدیران شهرداری در تاریخ این شهر ثبت خواهد شد.

حاجی پور با بیان اینکه به عنوان یک فرد با تجربه در حوزه مدیریت شهری این موارد را از من قبول کنید خاطر نشان کرد: پروژه هایی مانند ساماندهی ورودی های شهر، بازگشایی ۴۲ متری، پل وحدت ارم، مطالعه بزرگراه شمال به جنوب شهر تبریز ساماندهی میدان سه راهی اهر، پل روگذر ارم، تکمیل مسیر بی آرتی و احداث تراموای تبریز و پارکینگ در محدوده ۱۷ شهریور از اقدامات مهم و تاثیر گذار در حوزه شهر می باشد.

IMG_0158

در همین حال آهور به ناهمخوانی مبلغ قرارداددر گزارش و اصل قرارداد اشاره کرد و گفت: برای نمونه در احداث تقاطع گلپارک مبلغ قرارداد۱۲ میلیارد ذکر شده درحالی که مبلغ درج شده در قرار داد ۳ میلیارد می باشد!!

باغبان با اشاره به گزارش دهی عبدالله پور و تذکر آهور گفت: لازم بود نحوه ی واگذاری پروژه ها هم گزارش داده شود.

در ادامه بابایی اقدم دیگر عضو شورا گفت: در سال ۹۵ سعی کنیم در کنار اولویت قراردادن زیباسازی شهری به بهبود حمل و نقل و اوضاع مناطق حاشیه شهر توجه بیشتر شود بر همین اساس ایجاد دریاچه مصنوعی و ایجاد تراموا در روبرو فرودگاه  را در  راس برنامه های سال اتی قرار دهیم.

امیرحقیان نیز به ناهمخوانی اجرای پروژه ها و طرح مصوب اعتراض کرد و گفت: لازم است بر اساس هر آنچه تصویب شده طرح اجرا شود در حالی که در چند پروژه اختلاف دیده می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :