مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: اجرای برنامه های شاد نوروزی در امامزاده ها از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه قابل تقدیر است و موجب تقویت فرهنگ دینی می شود.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه آذربایجان شرقی ‘ حسن استوار آذر’ در بازدید از امامزاده سید حمزه تبریز افزود: در سال های اخیر با تلاش متولیان برخی از امامزاده های استان از جمله امامزاده سید حمزه عملکرد مناسبی در رسیدگی به فضای فیزیکی و اجرای برنامه های فرهنگی شاد داشته اند.

وی از طرح آرامش بهاری به عنوان طرحی جهت استقبال از مسافران نوروزی در امامزاده ها یاد کرد و گفت: حضور مبلغان حوزه علمیه قم برای پاسخگویی به مسائل شرعی، برپایی غرفه های حجاب و عفاف و خیمه های معرفت اقدامات ارزشمندی است که در راستای طرح آرامش بهاری در امامزاده های استان انجام شد.

وی افزود: این طرح به مردم نشان داد که امامزاده تنها جای عزا و سوگواری نیست و آیین های شاد و مفرح نیز در این مکان های مقدس قابل اجراست.

وی گفت: برنامه های فرهنگی شاد و مفرح برای تبلیغ آیات قرآنی در این مکان های مقدس انجام می شود که رضایت زائران را جلب کرده است و جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان و ۴۰۰ امامزاده و زیارتگاه است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :