معاون فرهنگی و اجتماعی  شهرداری تبریز گفت: در استان آذربایجان شرقی بیشترین فعالیت در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری توسط شهرداری تبریز صورت می گیرد که باید اطلاع رسانی متناسب با آن انجام شود.

به گزارش تبریزمن، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، حجت الاسلام احمد حمیدی، صبح امروز در جمع مدیران ستادی این معاونت و معاونین فرهنگی واجتماعی مناطق ۱۲ گانه  شهرداری تبریز، با اشاره به گستردگی و وسعت فعالیت‌ها در حوزه فرهنگ به ویژه در شهرداری تبریز، بر ضرورت و نیاز جامعه به کار فرهنگی هدفمند و با برنامه تاکید کرده و اظهار داشت : معاونت فرهنگی در سال ۹۴ با وجود چالش‌های مالی، توانسته ماموریت‌های خود را به نحو احسن در زمینه های مختلف اجرا کند و در سطح استان، به عنوان نهاد برتر و نمونه فرهنگی در زمینه های مختلف انتخاب شود.

وی با اعلام اینکه برنامه های اجرایی در سال ۹۵ توسط معاونت فرهنگی اجتماعی، برای اجرا به شهرداری‌های مناطق ابلاغ خواهد شد، آموزش شهروندی، غنی سازی اوقات فراغت و حوزه سلامت وپیشگیری از آسیبهای اجتماعی و معرفی تبریز و آماده نمودن منشور برنامه های ۲۰۱۸  را، محورهای اصلی فعالیتهای فرهنگی شهرداری تبریز بیان کرده و تصریح کرد: در کنار برنامه های جنبی که برای شهروندان اجرا می شود، بسته های آموزش شهروندی باید برای عزیزان ارائه شود؛ چرا که  انتقال این آموزشها جزو اهداف اصلی معاونت فرهنگی شهرداری تبریز است.

حمیدی مسائل مربوط به ترافیک و حمل و نقل عمومی، تفکیک زباله و پسماند و مسائل مربوط به منابع طبیعی از جمله فضای سبز را، جزو موضوعات اصلی آموزشهای شهروندی عنوان کرد و افزود: با ساماندهی مربیان مراکز فرهنگی در سال ۹۵، این آموزشها توسط مربیانی که در معاونت فرهنگی آموزش دیده اند، برای شهروندان ارائه خواهند شد تا بدین طریق سطح مشارکت شهروندان در مدیریت شهر ارتقاء یابد.

معاون فرهنگی و اجتماعی  شهرداری تبریز با تبیین برنامه های این معاونت در نوروز ۹۵ ، آنها را متفاوت با سالهای قبل دانسته و ادامه داد: به مناسبت انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸، برنامه های ویژه و متفاوتی توسط این معاونت اجرا خواهد شد تا از این طریق، آداب و رسوم تاریخی و فرهنگی به نسل های جدید منتقل و از این طریق همبستگی و اتحاد ملی افزایش یابد.

حمیدی با اشاره به حماسه بی سابقه مردم ایران در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ و روز جمهوری اسلامی ایران ، اجرای برنامه های گرامیداشت این روز و همچنین برنامه های گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را خواستارشد.

حمیدی در پایان از اجرای جشنواره خادمین شهر، معراج نماز و ایجاد سرای محلات به صورت پایلوت در منطقه یک شهرداری تبریز خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :