معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، همزمان با فرارسیدن عیدسعید فطر، برنامه ها و تمهیدات ویژه ای را به مرحله اجرا می رساند.

به گزارش تبریزمن، یعقوب وحیدکیا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز، با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرارسیدن عید سعید فطر و افزایش تردد شهروندان و احتمال حضور مسافران و گردشگران در تبریز، معاونت حمل و نقل شهرداری وظیفه خود می داند که پاره ای تمهیدات را در راستای تسهیل آمد و شد درمعابر شهری، به مرحله اجرا برساند.

وی با اشاره به پاره ای از این برنامه ها افزود: در اولین گام، معاونت حمل و نقل با ارسال ابلاغیه ای به سازمان تاکسی رانی و شرکت واحد اتوبوس رانی، دستورات لازم را در زمینه ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان و گردشگران، صادر نموده است.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز، ادامه داد: بخشی از معابر شهر، از ابتدای سال جاری، تحت پوشش آسفالت قرار گرفته اند و معاونت حمل و نقل نیز، برای ساماندهی هرچه بهتر به ترافیک در این مسیرها، خط کشی های محوری آن ها را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد و در صورت وجود زمان، خط کشی های فرعی و نقوش نیز، اجرا می شود.

وحید کیا اضافه نمود: در عین حال، بخشی از اقدامات مربوط به خط کشی و ترسیم نقوش ترافیکی و نصب تابلوهای راهنمایی، از هم اکنون آغاز شده تا در زمان بازگشایی مدارس، نقصی در این زمینه نداشته باشیم.

معاون حمل و نقل شهردار، در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: این طرح، شامل جایگاه های CNGنیزمی شود تا با نظارت های ویژه، کمبودها و نواقص موجود در این مکان ها برطرف گردد و موجب ایجاد صف های طولانی برای دریافت خدمات نشود.

وی، نقش پارکینگ های عمومی را در برقراری نظم در معابر، بسیار موثر توصیف کرد و اظهار داشت: بر این اساس، تمامی پارکینگ های سطح شهر، از لحاظ نظافت و سیستم های تامین روشنایی، بررسی  و اقدامات لازم در این موارد، انجام شده است.

وحیدکیا، متذکر شد: علاوه بر این، ایستگاه های دوچرخه در سطح شهر، فعالیت خود را از سر می گیرند تا علاقمندان به استفاده از این وسیله حمل و نقل پاک، بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز، با اشاره به بهسازی و ارتقای کیفیت مراکز خدمات فنی خودرو نیز گفت: با توجه به در پیش بودن سفرهای تابستانی و نیاز به انجام معاینات فنی خودرو، این معاونت در اولین فرصت، این مراکز را به سیستم متمرکزSIMFA مجهز خواهد نمود تا گامی در راستای کاهش تخلفات در این مراکز و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، بردارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :