سیستم گرمایش از کف (هیتینگ) چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پس از ۱۷ سال با تخصیص ۲۰ میلیارد ریال از محل سفر استانی ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی، پس از بازی دو تیم تراکتورسازی و النصر اجرا می شود.

به گزارش تبریزمن، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی روز سه شنبه در نشست هماهنگی اجرای این سیستم استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره)، افزود: بر این اساس اجرای سیستم گرمایش از کف، آبیاری هوشمند و تعویض چمن استادیوم از ۵ خرداد آغاز و به مدت ۹۰ روز ادامه خواهد داشت.

جمشید نظمی، طرح یاد شده را جزو پروژه ملی و مهم کشور و استان عنوان و اظهار کرد: پیمانکار این طرح مشخص شده و پیمانکار ایرانی همراه با دو شرکت آلمانی مشاوره و اجرای آن را برعهده دارند که این ۲ شرکت آلمانی در اجرای سیستم گرمایش از کف، آبیاری هوشمند و تعویض چمن از تخصصی ترین، بزرگترین و معتبرترین شرکت های جهان در این امر به شمار می روند.

وی افزود: به جهت سردسیر بودن منطقه آذربایجان و برودت دما در فصل زمستان استادیوم یادگار امام( ره) یکی از استادیوم های سبز آسیا و مورد تایید AFC است که میزبان شایسته ای در رقابت های فوتبال باشگاهی در سطح ملی و بین المللی بوده است.

نظمی ادامه داد: نیاز بود که چمن این استادیوم بر اساس استانداردهای روز جهانی بازسازی شود و اعتبارات این امر مهم و میمون در جریان سفر ریاست جمهوری به استان تخصیص یافته است.

وی گفت: پیمانکار طرح فوق، دوره زمانی ۹۰ روزه را برای اجرا و تحویل پروژه در نظر گرفته تا چمن های رولی وارد شده از کشور ترکیه با چمن ۱۷ ساله قدیمی کنونی تعویض شده و سیستم گرمایش از کف، آبیاری هوشمند و تاسیسات موتورخانه ای نیز در این مدت نصب و تست خواهد شد.

نظمی افزود: با توجه به آغاز فصل جدید و شانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور از ۶ مرداد ماه و دوره زمانی ۹۰ روزه برای اجرای طرح گرمایش از کف، برگزاری رقابت های لیگ برتر در استادیوم یادگار امام (ره) از اواسط شهریور امسال مقدور خواهد بود.

در نشست هماهنگی اجرای سیستم گرمایش از کف استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره) تبریز، رییس هیات فوتبال، نمایندگان باشگاه های تراکتورسازی و گسترش فولاد و ماشین سازی، معاون امور ورزشی اداره کل، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز، نماینده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، رییس دفتر فنی و کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند که در خصوص برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال در سایر استادیوم ها، برگزاری جلسات هماهنگی با سایر ارگان ها، تقویت نیروها و پرسنل استادیوم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استادیوم فوتبال یادگار امام (ره) یکی از ۱۴ مکان مجموعه دهکده ورزشی بزرگ تبریز است که با گنجایش ۷۰ هزار نفر پس از ورزشگاه آزادی دومین استادیوم بزرگ ایران به شمار می رود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :