معاون حمل و نقل شهردار تبریز، از آغاز اجرای طرح تغییر جهات ترافیکی در مرکز شهر، از ۱۶ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارشتبریزمن، یعقوب وحیدکیا، با اعلام این خبرگفت: طرح تغییر جهات ترافیکی در محدوده مرکزی شهر، با هدف کاهش مسیر بی آر تی و تسهیل تردد مسافران با این وسیله حمل و نقل عمومی است که به طور مسلم، در کاهش الودگی هوا و الودگی های صوتی و بصری نیز نقش مثبتی خواهدداشت.

وی ادامه داد: چنان که پیش از این نیز اعلام شده، با اجرای این طرح، جهت خیابان خاقانی که در حال حاضر از جنوب به شمال است، برعکس می شود؛ یعنی خودروها، از شمال به جنوب حرکت خواهند کرد.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز، افزود: مسیر ارتش شمالی هم، به مسیر جنوبی، شمالی تغییر می یابد و آن قسمت از مسیر مقابل استانداری که به حرکت خودروها در خلاف جهت اختصاص داده شده بود، حذف شده و به حرکت اتوبوس و تاکسی اختصاص می یابد؛ در خیابان خاقانی نیز مسیر حرکت شرق به غرب می شود.

وحیدکیا اضافه کرد: علاوه بر این تغییرات، برای اجرای بهتر طرح و رسیدن به نتیجه مطلوب، تلاش شده در کمترین زمان، نسبت به ساماندهی میدان نماز، سه راهی امین و کوچه شهید یوشاری و همچنین جابجایی تیرهای چراغ برق در این قسمت ها، اقدام شود.

وی با اشاره به وجود مشکلات احتمالی در این طرح، تصریح کرد: به همین منظور و با همکاری پلیس راهور، این طرح به مدت سه ماه و به صورت آزمایشی اجرا می شود تا پس از شناسایی مشکلات، نسبت به رفع آن، اقدام گردد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :