مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از اجرای طرح سلامت روانی و اجتماعی در ۴۰ محله کلانشهر تبریز خبر داد.

دکتر علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، با بیان اینکه این طرح به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و همچنین مناطق مختلف شهرداری تبریز اجرا می شود، افزود: این طرح در ۴۰ محله تبریز و در قالب جشنواره تابستانی محلات تبریز و طرح سلامت روانی و اجتماعی اجرا می شود.

وی سپس در خصوص اهداف این طرح گفت: ایجاد فضای مفرح در محلات، ترویج فرهنگ شادی و رساندن پیام های سبگ زندگی سالم و زندگی همراه با سلامتی و تغذیه سالم از جمله اهداف این طرح است.

رحیمی با اشاره به اینکه باید در این طرح پیام های سلامت شهروندی را به شهروندان منتقل کنیم، ادامه داد: این طرح ها مقدمه ای برای رسیدن به شعار “شهر سالم و شهروند سالم” خواهد بود.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در پاسخ به این سوال که این طرح در کدام محلات برگزار می شود، اظهار داشت: طرح سلامت روانی و اجتماعی در محلات کم برخوردار و حاشیه نشین اجرا می شود.

وی سپس در خصوص اتوبوس سلامت شهروندی نیز گفت: اتوبوس سلامت شهروندی با هدف غربالگری دیابت، سنجش فشار خون، ارائه مشاوره تغذیه حقوقی و روانشناسی برای شهروندان راه اندازی شده است و روزانه حداقل به۵۰۰ نفر خدمات رایگان ارائه می دهد و آماده همکاری با تمامی نهادها و سازمانها در راستای آموزش های شهروندی می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :