مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گفت: طرح کتابخوان ماه برای ترویج بیشتر فرهنگ مطالعه در استان اجرا می شود.

به گزارش تبریزمن، منوچهر جعفری روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ‘کتابخوان ماه’ با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه و نیز اقدام عملی در مسیر اجرای سیاست‌های سال ۹۵ نهاد کتابخانه های عمومی که امسال ‘سال خواندن’ نامگذاری شده اجرا می شود.

وی افزود: معرفی منابع برتر برای ترویج مطالعه مفید در جامعه، ترویج فرهنگ کتابخوانی برای تحقق افزایش سرانه مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه، در نظر گرفتن نیازهای مطالعاتی و در دسترس قراردادن منابع مفید برای اقشار مختلف جامعه، تلاش در مسیر حل معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه و ارتقای فضایل اخلاقی و فرهنگ عمومی از طریق مطالعه منابع مفید و ارزشمند، برقراری عدالت اجتماعی و فرهنگی با برگزاری طرح های متنوع فرهنگی و ترویجی در اقصی نقاط کشور اعم از مناطق برخوردار و کمتر برخوردار از اهداف برگزاری این طرح است.

جعفری در معرفی بیشتر این طرح گفت: در این طرح ابتدا برای هر ماه ۴ عنوان کتاب برای اقشار مختلف در موضوعات و مناسبت‌های مختلف انتخاب می‌شود و به منظور تحقق اهداف با محور کتاب فعالیت‌های متنوعی انجام‌ می‌گیرد.

وی گفت: منابع منتخب برای اردیبهشت ماه در راستای این طرح چهار کتاب ‘المراقبات’ تالیف میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، ‘خدا میخواست زنده بمانی’، نوشته فاطمه غفاری، ‘مطلع مهر’ تالیف امیرحسین بانکی فرد و ‘پنج شنبه فیروزه ای’ نوشته سارا عرفانی معرفی شده اند.

جعفری خاطر نشان کرد: هم استانی ها می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی استان کتاب های مورد نظر را دریافت و مطالعه کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :