رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: تنها راهکارهای کاهش تلفات حوادث ترافیکی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و آموزش اصول کمک‌های اولیه برای عموم افراد جامعه است.

به گزارش تبریزمن، روزبه رجایی ظهر امروز در هفته کاهش تلفات قربانیان حوادث ترافیکی اظهار داشت: رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی و همچنین یادگیری اصول کمک‌های اولیه از راهکارهای اصلی کاهش قربانیان حوادث ترافیکی است.

وی گفت: قربانیان حوادث ترافیکی تنها شفوتی‌ها و مصدومان نیستند و گاها کمک‌های غیراصولی منجر به افزایش شدت مصدومیت و جبران‌ناپذیر بودن این تصادفات می‌شود.

رجایی افزود: در حوادث ترافیکی لزوم رسیدگی با اقدامات صحیح پزشکی بسیار مهم‌تر از انتقال غیراصولی مصدومان است و باید نگرش و فرهنگ جامعه را به سمت یادگیری و رعایت قوانین سوق بدهیم.

مانوری به مناسبت هفته کاهش قربانیان حوادث ترافیکی با مشارکت آموزش و پرورش و سازمان امداد و نجات هلال‌احمر و اورژانس ۱۱۵ استان در مدرسه پرفسور حسابی از مدارس ناحیه ۳ آموزش و پرورش و با حضور مسئولین استانی امروز برگزار شد.

حبیب حسینقلی‌زاده گفت: در این مراسم که با حضور پورمهدی معاون عمرانی استانداری و پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش و مسئولان آموزش و پرورش و کارشناسان سازمان امداد و نجات و اورژانس ۱۱۵ در جمع دانش‌آموزان برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه مانوری از انجام اقدامات اورژانس ۱۱۵ و راهکارهای پیشگیری از حوادث توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ انجام شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :