برای اولین بار در ایران، موسیقی کلاسیک با مجوز رسمی بین‌المللی در تبریز اجرا می‌شود.

به گزارش تبریزمن، اجرای شرق و غرب (Orient & Occident)، اثر تحسین‌شده‌ی “آروو پَرت” و نامزد دریافت جایزه‌ “Grammy” برای بهترین آهنگسازی معاصر در سال ٢٠٠٣، همچنین برنده‌ی جایزه‌ی “Classic BRIT” برای بهترین اثر موسیقی معاصر در سال ۲۰۰۳، با مجوز رسمی از طرف ناشر رسمی آثار “آروو پَرت”، توسط ارکستر هنگام در تبریز برگزار می‌شود.

photo_2016-05-11_10-49-44

 رهبر این ارکستر، “علی رحم‌جو” و کنسرت مایستر، “هادی نوبری” هستند.

 اکبر شیری، مدیر برنامه این اجرا در خصوص زمان برگزاری این کنسرت گفت: این اجرا در ساعت ۲۰:۴۵ روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۳ و ۲۴ اردیبهشت) در تالار آمفی‌تئاتر استاد صیامی، واقع در سربالایی ولیعصر، مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن، برگزار می‌شود.

 وی افزود: علاقه‌مندان برای خرید بلیت می‌توانند به سایت www.ebilit.com مراجعه کنند.

photo_2016-05-11_10-49-56

همچنین آثار زیر نیز در این برنامه اجرا می شود:

پیتر وارلاک (Peter Warlock)
بنجامین بریتن (Benjamin Britten)
بلا بارتوک (Béla Bartók)
خیام میرزازاده (Xəyyam Mirzazadə)
کاظم داودیان

تلفن رزرو بلیت: ۰۹۱۴۳۰۹۰۶۷۸

وارد شدن نام ایران و تبریز برای اولین بار به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین منبع آمارهای جهانی موسیقی کلاسیک

سایت Bachtrack بزرگترین بانک اطلاعاتی اجراهای موسیقی کلاسیک در جهان بوده و مهمترین منبع رسمی برای آمارگیری از اجراهای آثار آهنگسازان و اجراهای ارکسترها، گروه‌ها، نوازندگان و… در سراسر جهان می‌باشد. متاسفانه تاکنون نامی از ایران در بانک اطلاعاتی Bachtrack وجود نداشت. به عبارت دیگر، از دید مهم‌ترین منبع آمارهای جهانی اجرای موسیقی کلاسیک، این طور به نظر می‌رسید که در ایران هیچ‌گاه موسیقی کلاسیک اجرا نمی‌شود!

کنسرت شرق و غرب ارکستر هنگام، اولین برنامه‌ی اجرای موسیقی کلاسیک در ایران است که در سایت Bachtrack ثبت شده و باعث شده است گزینه‌ی «ایران» به بانک اطلاعاتی این سایت اضافه شود. به عبارت دیگر، برای اولین بار «ایران» به طور رسمی وارد آمارهای جهانی اجرای موسیقی کلاسیک شد. امید است از این پس، اجراهای موسیقی کلاسیک در ایران و تبریز بیش از پیش پرتعدادتر و غنی‌تر شود.

photo_2016-05-11_10-58-06 photo_2016-05-11_10-58-43


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :