تبریز – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی از اجرای یکهزار و ۴۵۲ طرح اشتغالزایی و خودکفائی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد بمناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی سه شنبه در تشریح برنامه های دهه مبارک فجر گفت: ۷۲ هزار و ۹۸۵ پروژه عمرانی بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی و کمیته امداد استان در این ایام افتتاح می شود.

مسئول کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر آذربایجان شرقی همچنین افزود: یکهزار و ۴۵۲ طرح اشتغالزایی و خودکفائی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان به ارزش ۱۳ میلیارد ریال در ایام دهه مبارک فجر به اجرا در می آید.

وی از برگزاری دوره های آموزشی برای ۱۸۳ مددجو خبر داد و اظهار داشت: همزمان با دهه مبارک فجر برای یکهزار نوعروس  نیازمند جهیزیه به ارزش ۲۰ میلیارد ریال اهدا و برای ۶۲۹ نفر نیز وام کارگشائی به مبلغ شش میلیارد ریال اعطا خواهد شد.

دشتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دهه مبارک فجر مسئولان استانی از منازل ۳۲۴ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی در قالب طرح مفتاح الجنه بازدید خواهند کرد و  توزیع ارزاق و کالا بین ۷۱۰ مددجو، دیدار با ۱۴۲ خانواده شهید و ایجاد ۱۲ ایستگاه صلواتی از دیگر برنامه های این دهه است.

مدیر کل کمیته امداد استان از برگزاری ۲۷ مسابقه فرهنگی و ۲۵ مسابقه ورزشی، ۳۳ جشن و ۷ همایش و نیز برگزاری ۱۱ اردو برای مددجویان کمیته امداد و اعزام ۲۰۰ کاروان سلامت به روستاها توسط هلال احمر استان در دهه فجر امسال نیز خبر داد و اظهار داشت: در دهه مبارک فجر یک هزار و ۱۶۲ سند مالکیت در روستاها و شهرهای استان توسط بنیاد مسکن اعطا خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :