مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: این اداره کل در طول ایام الله دهه فجر ۸۰۰ برنامه مختلف فرهنگی و ورزشی در سطح استان اجرا می کند.

جمشید نظمی روز چهارشنبه افزود: این برنامه ها همایش های مختلف فرهنگی، همگانی و رقابت های ورزشی را شامل می شود که در کنار آن توسعه زیرساخت ها و جوانان در کمیته ورزش و جوانان ستاد دهه مبارکه فجر در آذربایجان شرقی مورد توجه می باشد.

وی اظهار کرد: همایش دوچرخه سواری در روز ۱۲ بهمن در سراسر استان، کوه روی و پیاده روی در سراسر استان، افتتاح پروژه های عمران ورزشی، برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشورا، عطر افشانی قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان دولت، حضور پرشور جامعه ورزش در راهپیمایی ۲۲ بهمن و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی ورزشی که در طول این ایام بخشی از مهم ترین برنامه های دهه مبارکه فجر است.

نظمی ادامه داد: برگزاری ۴۶ برنامه در بخش آموزش و پژوهش، ۱۱۴ مورد در بخش بانوان، ۶۵ مورد در بخش جوانان، ۱۱۰ مورد در بخش روستایی و عشایری، ۱۲۱ مورد در بخش فرهنگی، ۱۶۹ مورد در بخش قهرمانی و ۱۶۷ مورد در بخش همگانی طی دهه فجر اجرا می شود.

وی، هویت و عزت ملت ایران اسلامی را نشات گرفته از دهه فجر دانست و گفت: باید در راستای تبیین و تشریح اهداف انقلاب تلاش کرد.

نظمی گفت: افتخارهای حاصل از اقتدار نظام اسلامی ایران در دهه فجر انقلاب اسلامی باید برای مردم تبیین شود و این دهه فرصت مناسبی است تا موفقیت های ایران در مواجهه با حوادث و رخدادهای پس از انقلاب به مردم منعکس گردد.

وی با تاکید بر افزایش و ارتقای سطح کمی و کیفی و اثر بخشی برنامه های دهه فجر و تعمیق محتوایی آنها، گفت: افزایش جاذبه های مراسم مطابق با شرایط روز در راستای جذب و جلب مردم برای مشارکت هرچه بیشتر در برنامه ها به ویژه حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بدون شک موثر خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: دهه فجر فرصتی است تا همه بتوانیم بار دیگر با آرمان های امام و رهبری تجدید پیمان کنیم و برگزاری آیین های مختلف با کیفیت مناسب می تواند در تبیین اهداف انقلاب اسلامی موثر باشد.

نظمی اظهار کرد: دهه فجر امسال فرصت طلایی برای بازخوانی خاطره های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به نسل جوان و نوجوان جامعه است و در جامعه دهه فجر فرصت مناسبی برای نهادینه کردن معارف و دستاوردهای انقلاب اسلامی در بین آینده سازان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :