بازیکن ارمنی دورتموند به دلیل مناقشات مابین کشورش و جمهوری آذربایجان نمی‌تواند زردپوشان وست‌فالن را در سفر به باکو همراهی کند.

به گزارش تبریزمن، باشگاه بروسیا دورتموند پیش از دیدار مقابل گابالا در لیگ اروپا نگران امنیت جانی هنریک مخیتاریان است. زردهای وست‌فالن که پنج‌شنبه در مرحله گروهی این لیگ میهمان این نماینده از کشور جمهوری آذربایجان هستند، ترجیح می‌دهند مهاجم ارمنی‌شان را با خود نبرند.

هانس یواخیم واتسکه ،نایب رئیس دورتموند، دراینباره به “بیلد سایتونگ” گفت:” مخیتاریان احتمالا با ما پرواز نخواهد کرد. باشگاه شرایط را بررسی کرده و می‌دانیم درحال حاضر بین ارمنستان و آذربایجان روابط خوبی حاکم نیست، از اینرو در قبال امنیت و راحتی بازیکنمان مسئولیت احساس می‌کنیم و بهایش را هم می‌پردازیم.”

روابط جمهوری آذربایجان و ارمنستان اخیرا بر سر مسائل مربوط به قلمروی کشورهای خود بویژه در منطقه کوه قره‌باغ تیره و تار شده است و این مسئله موجب شده آذری‌ها حتی در صدور ویزا برای شهروندان کشور همسایه سختگیری کنند.

گفتنی است مخیتاریان بعد از پشت سر گذاشتن دو سال دشوار، در فصل جاری تحت هدایت توماس توخل شکوفا شده و تا اینجای کار ۱۰ گل وارد دروازه حریفان دورتموند کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :