مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: پیش‎بینی برای اوج مصرف در بدترین شرایط آب و هوایی و سرما ۳۵ میلیون مترمکعب در روز بود که این رقم در روزهای اخیر به ۳۹ میلیون مترمکعب رسیده است.

به گزارش تبریزمن، ولی‌اله دینی در حاشیه جلسه بحران این شرکت اظهار کرد: پیش‌بینی برای اوج مصرف در بدترین شرایط آب و هوایی و سرما  ۳۵ میلیون متر مکعب در روز بود متاسفانه این رقم در روزهای اخیر به ۳۹ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی افزود: با توجه به افزایش بیش از حد مصرف گاز در روزهای اخیر درصورتی‌که مردم برای ۲۰ روز آینده صرفه جویی نکنند با افت فشار گاز مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اظهار داشت: صرفه‌جویی به معنای ریاضت نیست همین که مردم وسایل گرمایشی اتاق‌های بلااستفاده را خاموش کنند و دمای رفاه بین ۱۸ الی ۲۱ درجه را رعایت نمایند به مصرف بهینه جامه عمل می‌پوشانند.

دینی با اشاره به وجود بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزار مشترک در استان افزود: مردم ارقام کنتورهای گاز را کنترل نمایند اگر در این ۲۰ روز بتوانند در هر روز دو مترمکعب گاز صرفه جویی نمایند ۳ میلیون متر مکعب در روز صرفه جویی خواهد شد و جلوی افت فشار گرفته می‌شود.

وی در خاتمه به منظور پرهیز از افت فشار و قطع گاز ، مشارکت و همراهی مردم را خواستار شد و تصریح کرد: مردم ضمن مدیریت مصرف نسبت به رعایت نکات و اصول ایمنی اقدام نمایند تا ان‌شاءالله زمستان امسال را بدون حوادث سپری نمائیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :