به گزارش تبریزمن، روز گذشته خبری مبنی بر مذاکره غیر رسمی باشگاه تراکتورسازی با ادینهو آقای گل سال گذشته تراکتورسازی در خروجی سایت قرار گرفت. وی صبح امروز با تغییر عکس کاور پروفایل خود که احتمال می رود صفحه اصلی این بازیکن است در فضای مجازی، مهر تأییدی بر این احتمال زد.

ایوب ذوالفقاری در گفتگو با تبریزمن در خصوص اینکه آیا در تیم جایی برای جذب وی وجود دارد یا نه پاسخ داد: درصورت جذب بازیکن خارجی جدید باید یکی از بازیکنان خارجی فعلی از لیست خارج شود.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت نهایی شدن حضور ادینهو در تراکتورسازی، وی از چه زمانی می تواند بازی کند اظهار داشت: در صورت حضور بازیکن جدید در تیم، وی می تواند از نیم فصل دوم برای تراکتور بازی کند.

با توجه به مهاجم بودن لوسیانو ادینهو احتمال دارد حمزه یونس به عنوان بازیکن خارجی در پست فوروارد از لیست این تیم خارج شود. همچنین با توجه به اینکه تونی اولیویرا از عملکرد دیگر بازیکنان خود رضایت کامل دارد، جدایی این بازیکن تونسی قوت می گیرد.

البته هنوز مذاکرات رسمی با ادینهو انجام نشده است و این بازیکن همچنان با تیم قطری قرارداد دارد.

کارشناس فوتبال آذربایجان در مورد حمزه یونس در یکی از برنامه های موج فوتبال گفته بود: رزومه بازیکن در جذب وی خیلی مهم است ولی با توجه به سه بازی اخیر احساس کرده ایم که حمزه یونس بیشتر از یک مهاجم، یک پاسور خوب است.ولی متاسفانه در این تیم بازیکنی با خصوصیات مهاجمی خوب نداریم که پاس های وی را گل کند و یا اینکه باید از بازیکنی مثل مهرداد بایرامی استفاده کنیم تا پاس های حمزه را به گل تبدیل کند.

حمزه یونس تونسی مهاجمی بود که انتقالش به فوتبال ایران و تیم تراکتورسازی تبریز با سر و صدای زیادی همراه بود و همه، به خصوص هواداران تراکتورسازی امیدوار بودند که جانشینی در حد ادینهو و حتی بهتر از او را – حداقل روی کاغذ – یافته اند.

بازی های عالی در لیگ قهرمانان و تکه کلام های دیگر که در رسانه ها استفاده شد باعث گشته تا انتظاراتی دور از واقعیت در ذهن برخی، از جمله گزارشگر دیدار تراکتورسازی و گسترش فولاد ایجاد شود و همین انتظارات اظهار نظر های غیر معقولی را نیز به دنبال داشته است.

با این حال ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حمزه یونس در لیگ قهرمانان اروپا صرفا به عنوان یک بازیکن تعویضی و در دقایق پایانی به میدان رفته است و پاس گلی هم که مقابل لیورپول داده بود را هر بازیکن دیگر می توانست مثل آن پاس را در آن موقعیت بدهد. با این حال از نظر سابقه و فیزیک بدنی، یونس یک سر و گردن از سایر مهاجمان لیگ برتر بالاتر بوده و در دو بازی اخیر هم این مورد را به خوبی نشان داده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :