رئیس شورای شهر تبریز از احتمال خواهرخواندگی تبریز و هامبورگ خبر داد و افزود: گسترش همکاری های دوجانبه دراولویت است.

تبریزمن، سرویس شهری: وقتی عقربه های ساعت، هشت و پنجاه دقیقه را نشان می داد جلسه امروز شورای شهر تبریز استارت خورد.

شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز در این جلسه به اهمیت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری پرداخت و گفت:امیدواریم تمام هموطنان و به ویژه شهروندان تبریزی با انتخاب افراد اصلح و حضور حداکثری خود خواسته رهبر انقلاب را برآورده ساخته و دشمنان را مأیوس نمایند.

رئیس شورای شهر سپس با اشاره به سفر خود و شهردار کلان شهر تبریز به آلمان و بازدید از نمایشگاهی که در آن توانمندی های استان آذربایجان شرقی نیز به نمایش گذاشته شده بود افزود: این سفر که به پیشنهاد ایرج شهین باهر و با هزینه سازمان نظام مهندسی استان صورت گرفت بسیار پربار بود زیرا در شهر برلین با معاون شهردار و تعدادی از مدیران شهری پایتخت آلمان دیدار نموده و در جریان اقدامات آن مجموعه قرار گرفتیم.

وی اضافه کرد:در آلمان، شهردار یک شهر، استاندار آن منطقه هم محسوب می گردد لذا با تمام اختیارات لازم به عمران و آبادانی شهری می پردازند.

دبیری بازدید از کارخانه بازیافت زباله، پروژه های شهری، ملاقات با مدیران تورهای گردشگری جهت اعزام توریست به تبریز در سال ۲۰۱۸، دیدار با روسای شرکت فولکس واگن، مسوولان احزاب و اعضای اتاق بازرگانی ایران و آلمان را از جمله مواردی دانست که در این کشور محقق گردید و تاکید کرد:در هامبورگ هم با شهردار و یا به تعبیر صحیح نخست وزیر این ایالت ملاقات نموده و درباره موضوع خواهرخواندگی دو شهر تبریز و هامبورگ به گفتگو پرداختیم.

به گفته رییس شورای شهر تبریز، نمایشگاه توانمندی های فرهنگی تبریز به مدت ۳ روز در این شهر برگزار گردید که حضور وی و صادق نجفی به عنوان مهمانان ویژه زمینه ساز همکاری های مناسبی در آینده نزدیک خواهد بود.

شهرام دبیری که صبح امروز وارد تبریز شده بود به علت خستگی ناشی از این امر، مدیریت جلسه امروز شورا را به محمدحسین جعفری واگذار نمود و خود نظاره گر مباحث مطروحه گردید.

مرد ویلچرنشین نظم جلسه را به هم زد و اخراج شد

پس از اتمام اظهارات رییس شورای شهر تبریز، فردی که معمولا در ویلچر نشسته و در اکثر جلسات شورا حضور می یابد دهان به اعتراض گشود و گفت:یک هفته دیگر هم سپری شد و خبری از حل پرونده من نشد. من بلاتکلیف مانده ام، این چه وضعی است؟

او وقتی قصد داشت به داد و فریاد پرداخته و نظم جلسه را برهم زند با عکس العمل شدید شهردار تبریز روبرو شد.

صادق نجفی با صدایی بلند، مسوولان حراست شورا را فراخواند تا وی را به بیرون هدایت نمایند.

مرد ویلچرنشین که البته توانایی بالا و پایین رفتن از پله های این نهاد را نیز دارد با هدایت به بیرون از تالار شورا جملات رکیکی را نیز بر زبان جاری کرد!

شهردار تبریز که عصبی به نظر می رسید افزود:مگر اینجا جای دلالی است؟! پرونده اش را مرتبا به شهرداری ها می برد… ما هم جانباز هستیم، ما هم شهید داده ایم اما از این کارها متنفریم!

نجفی هم در ساعت ۹:۳۰ تالار شورای شهر تبریز را ترک کرد.

دولت ها به مرمت محوطه های تاریخی تبریز بی توجه بودند

رسول درسخوان در نطق پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر تبریز به موضوع انتخابات ماه جاری اشاره کرد و گفت:خیلی جالب است که برخی از نامزدها از هم اکنون پیروز میدان بوده و به مجلس راه یافته اند زیرا از ۳ نفر کاندید ۳ نفر هم به مرحله نهایی خواهند رسید که جای تبریک دارد!

وی به مقوله گردشگری شهری پرداخت و با تاکید بر عناصر اصلی، ثانویه و جانبی افزود:ویژگی های فیزیکی، اجتماعی و شهری، مکان های فعالیت و سایر عناصر از جمله مواردی هستند که در کنار جذابیت های شهری می توانند گردشگران خارجی را به خود جلب نمایند.

درسخوان در بخش دیگری از اظهارات خود از دولت های قبل و بعد از انقلاب اسلامی به دلیل بی توجهی به مرمت و ساماندهی محوطه های تاریخی شهر تبریز انتقاد کرد و گفت:در بسیاری از پروژه ها، سازمان های متولی اقدام به ساخت پاساژ کرده و توجه به احیای بافت تاریخی منطقه را فراموش نموده اند که جای بسی تأسف است.

این عضو هیئت رئیسه شورای شهر تبریز که در قالب پاورپوینت به تشریح و مقایسه وضعیت جاذبه های تاریخی شهرهای اصفهان و تبریز می پرداخت اضافه کرد:ربع رشیدی و میدان صاخب آباد ما همچنان بلاتکلیف مانده است در حالی که میدان نقش جهان اصفهان که نسخه ای پیاده شده از طرح صاحب آباد تبربز است امروزه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

درسخوان در خاتمه تاکید کرد:من دولت های کشور را مقصر این عقب ماندگی های تبریز می دانم که چرا از محل اعتبارات ملی به ساماندهی این نوع اماکن تاریخی نپرداخته اند!

اقتصاد مقاومتی در راستای درون گرایی و برون زایی میسر است

محمدحسین جعفری عضو دیگر هیئت رئیسه شورای شهر تبریز نیز امروز گفت: در اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر انقلاب، دو کلمه درون گرا و برون زا مورد توجه قرار گرفته است که بسیار قابل توجه و تغییر هستند تا بتوانیم با استفاده از امر سرمایه گذاری خارجی و اتکا به بهره مندی از امکانات و نیروهای داخلی آینده درخشانی را برای کشورمان رقم بزنیم.

وی افزود:اقدام شهرداری منطقه ۷ تبریز که در امر پرداخت حقوق و مزایا و عیدی پرسنل مختلف خود پیشتاز است جای تقدیر و تشکر دارد و نشان می دهد که علی رغم وجود مشکلات بی شمار در این زمینه، توجه به رفاه کارمندان و کارگران در اولویت مجموعه شهرداری قرار دارد.

حبیب شیری آذر هم روز جهانی زبان مادری را به مردم آذربایجان و سایر مناطق ایران و دنیا تبریک گفته و توجه به این امر را مورد توجه قرار داد.

واگذاری ارایه خدمات تنظیف شهری برای ۳ ماه به شرکت همشهری

در دقایق پایانی جلسه این هفته شورای شهر تبربز ۲ لایحه به تصویب منتخبان مردم رسید.

بررسی نهایی تفریغ بودجه سال ۹۳ و واگذاری ارایه خدمات شرکت های تنظیف شهری با توجه به اتمام مدت قرارداد به شرکت همشهری به مدت ۳ ماه از جمله مواردی بود که مورد موافقت اعضای شورای شهر تبریز قرار گرفت.

همچنین نامه فرمانداری تبریز در خصوص اصلاح تعرفه عوارض محلی و وارد نمودن ۱۸ ایراد به متن آن نیز ازدیگر مواردی بود که مورد بحث و تبادل نظر منتخبان مردم قرار گرفت و مقرر گردید مشاور حقوقی شورای شهر به همراه تعدادی از اعضای آن یک جوابیه تنظیم کرده و در جلسه آینده مطرح گردد.

 گزارش از شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :