به گزارش تبریزمن، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور و احتمال وقوع تگرگ و باد و باران شدید در نواحی مختلف کشور خبر داد.

احد وظیفه بیان این مطلب گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز گذشته به تدریج در نوار شمالی کشور در سطوح پایین جو، جریان‌های شمالی حاکم شده‌اند که سبب انتقال رطوبت و هوای خنک از عرض‌های شمالی به سواحل جنوبی دریای خزر و نوار شمالی کشور شده است. همچنین گذر سامانه کم ارتفاع تراز میانی جو در سه روز آینده آسمان ابری، بارندگی، مه‌آلود بودن جاده‌های کوهستانی برای دامنه‌های شمالی البرز، و برای شمال غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور رگبار، رعد و برق و کاهش محسوس دما را در پی خواهد داشت.

به گفته وی، در این مدت  درمناطق مستعد شمال غرب کشور از جمله شمال استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی احتمال وقوع تگرگ وجود دارد.

به نقل از مهر، وطیفه اظهار داشت: طی سه روز آینده در مناطقی از شمال غرب در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال شرق کشور  شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات شمال سمنان انتظار بارندگی و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت آینده در نواحی شمال آذربایجان، اردبیل، گلستان، مازندران و گیلان بارش تشدید خواهد شد. همچنین طی سه روز آینده در ارتفاعات سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال هرمزگان در بعدازظهر رشد ابرهای همرفتی و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق همراه با وزش موقت باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دمای هوا در نوار شمالی کشور نسبت به روز قبل کاهش محسوس دارد، که پیش‌بینی می‌شود خنکی هوا تا اواخر هفته جاری در نوار شمالی کشور تداوم یابد.

وظیفه یادآور شد: با توجه به پیش بینی بارش شدید در مناطقی از شمال غرب، استانهای واقع در سواحل دریای خزر ، شمال شرق و جنوب شرق کشور، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها، مه آلودگی و کاهش دید و اختلال در تردد جاده های کوهستانی حاشیه البرز امشب در بخشهای شمالی استانهای آذربایجان شرقی (بویژه حاشیه رودخانه ارس)، آذربایجان غربی ( بویژه منطقه ماکو و چالدوران)، ارتفاعات سمنان، گیلان، شرق مازندران، غرب گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش بینی می شود.

به گفته وی، این شرایط فردا در استانهای گیلان، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل، نیمه شمالی استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ می دهد از این رو توصیه می شود اقدامات و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید و از شنا کردن در دریا و توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق مستعد سیل خودداری شود.

وظیفه تأکید کرد: فردا  آسمان تهران،کمی ابری، در بعدازظهر همراه با وزش باد، در ارتفاعات افزایش ابر است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت به ۳۳  و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :