مدیر کل کمیته‌امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی از احداث ۸۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی ظهر دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: بر اساس تفاهم نامه بین این نهاد و بسیج سازندگی ۸۰ واحد مسکونی با زیربنای هر واحد ۵۰ مترمربع برای مددجویان تحت حمایت ساکن در روستاهای محروم استان احداث می شود.

وی با اشاره به اینکه طبق این تفاهم نامه سهم کمیته امداد استان به ازای هر واحد ۱۰ میلیون تومان و تامین مابقی اعتبار و اجرای پروژه توسط بسیج سازندگی خواهد بود، افزود: احداث تعدادی از واحدهای مذکور بلافاصله پس از انعقاد تفاهم نامه توسط بسیج سازندگی شروع شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان ادامه داد: سال گذشته ۴۶۱ خانوار از مددجویان ساکن شهرهای استان با احداث و خرید مسکن صاحبخانه شدند که بیش از ۵۲ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال برای احداث و یا خرید مساکن مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شد.

وی یکی از اقدامات مهم کمیته امداد آذربایجان شرقی را تعمیر و تکمیل منازل مددجویان عنوان و تصریح کرد: به همین منظور سال گذشته بیش از ۳۱ میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده و در این مدت منزل مسکونی چهار هزار و ۸۳۴ خانوار تحت حمایت تعمیر و تکمیل گردید.

دشتی در پایان گفت: تامین سرپناه برای مددجویان یکی از اولویت های مهم کمیته امداد استان است و این نهاد در راستای کمک به تامین مسکن مددجویان تحت حمایت، طرح رضوان را اجرا می کند و در این بین از ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت ۱۱ هزار خانوار فاقد مسکن هستند و منازل هفت هزار و ۴۵۴ خانوار شهری و روستائی نیازمند تعمیر و شش هزار و ۷۲۸ خانوار نیز دارای مسکن فرسوده هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :