مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان گفت: تونل انرژی ۴ کیلومتری با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی در تبریز احداث می‌شود.

به گزارش تبریزمن، حسین صبوری اظهار داشت: با توجه به رشد شدید مصارف ناشی از بارهای عمومی در منطقه مرکزی شهر تبریز که ناشی از اجرای طرح‌های توسعه و عمرانی شهر است بسیار ضروری است تا در افق ۲ تا ۳ سال آینده حداکثر  ۳۰۰ مگاوات در مرکز شهر ظرفیت سازی برای تامین انرژی انجام پذیرد.

وی افزود: چنین باری در مرکز شهر تبریز که هم اکنون نیز از بستر مناسب تامین انرژی برخوردار نیست امکان پذیر نمی‌شد مگر با استفاده از تونل انرژی و کابل‌های انتقال در سطوح ولتاژی ۲۳۰ و ۱۳۲ کیلوولت.

صبوری اضافه کرد: پروژه تونل انرژی تبریز با وجود محدودیت‌های نقدینگی مورد تصویب قرار گرفته و در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان طول تونل انرژی را ۴ کیلومتر و مسیر آن را دکل شماره ۱۹ جنب تله‌کابین عون‌بن علی، بلوار ایده‌لو، خیابان شهید مصطفی خمینی، خیابان بهشت، خیابان مدرس، خیابان روشنایی و پست مرکزی GIS مرکزی تبریز اعلام کرد.

صبوری با بیان اینکه این تونل به عمق ۱۲ و قطر ۲٫۵ متر احداث شده می‌شود، اظهار امیدواری کرد که این پروژه در دو سال و تا پایان شهریور سال ۹۷ و با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.

صبوری همچنین اظهار داشت : در حال حاضر ۴۵ پروژه نیز با ۸۹۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده در سطح سه استان آذربایجان‌شرقی، غربی و اردبیل در حال اجراست که اکثر آنها تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به تشریح پروژه‌های افتتاحی این شرکت در هفته دولت پرداخت و گفت: طی هفته مبارک دولت ۳۰ پروژه مهم برق رسانی در بخش انتقال و فوق توزیع توسط این شرکت با مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که در تامین مطمئن برق منطقه سهم بسزایی خواهد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :