مدیر کل حفاظت محیط زیست از احداث پارک حیات وحش در تفرجگاه عینالی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، حمید قاسمی در حاشیه بازدید از محل احداث این پارک ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل و مجموعه کارکنان سازمان توسعه و عمران عون ابن علی و پارک طبیعت گفت: این مجموعه زیست محیطی که با رعایت ضوابط زیست‌محیطی و مشاوره‌های تخصصی کارشناسان محیط طبیعی این اداره کل و با همکاری سازمان توسعه عون ابن‌علی در حال احداث است.

‌وی افزود: این پارک حیات‌ وحش در نوع خود بی نظیر بوده و برای اولین بار در کشور در چنین محل، مساحتی و رعایت شاخص‌های زیست محیطی احداث می‌شود.
قاسمی گفت: این محل بر اساس بررسی‌های اولیه قابلیت زیستگاهی برخی گونه‌های پستانداران بزرگ جثه استان و استانداردهای لازم برای نگهداری گونه بصورت نیمه طبیعی را دارد .

وی اضافه کرد: ظرفیت برد محدوده درخواستی از طرف کارشناسان این اداره کل برای برخی گونه‌های علفخوار محاسبه شده و گونه‌های گیاهی مورد نیاز جهت تداوم مراحل فیزیولوژیک گونه‌های هدف پیش بینی شده است.

‌قاسمی گفت: ایجاد سازه‌های اولیه جهت پایش مستمر، دامپزشک مقیم و سایر موارد ضروری تعیین و اجرا خواهد شد.

‌مدیرعامل سازمان با اشاره به شروع اجرای فاز اول این مجموعه در مساحتی حدود ۴۰ هکتار بیان کرد: منطقه در نظر گرفته شده برای احداث مجموعه حیات وحش، مابین ایستگاه دوم تله‌کابین و تپه بقعه و رستوران بام تبریز به طرف چشمه طرلان با مساحتی حدود ۸۰ هکتار بوده که اجرای فاز اول آن با مساحت ۴۰ هکتار شروع شده است.

‌برزگر جلالی گفت: برای اجرای فاز اول این مجموعه، در مرحل اول می‌بایست منطقه امن ایجاد کنیم و برای این منظور سه هزار و ۲۰۰ متر طولی به ارتفاع سه متر فنس کشی لازم است که عملیات فنس کشی پیرامون این منطقه هم اکنون در حال اجراست.
‌وی ادامه داد: با اتمام فاز اول طرح، علاوه بر اینکه که قابل رویت از محوطه ایستگاه دوم تله کابین و تپه رستوران خواهد بود، همشهریان و میهمانان عزیز می‌توانند با انتخاب مسیر هوایی، این مجموعه زیبا را از داخل تله کابین مشاهد کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :