مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: پارک موزه دفاع مقدس که از ساخت آن ۲۰ سال می‌گذرد و هنوز افتتاح نشده است، برای اتمام نیازمند توجه ویژه و بودجه‌های عمرانی است.

به گزارش تبریزمن، عزت‌الله جعفری ظهر امروز در نشست خبری مشترک فرمانده سپاه عاشورا و فرماندهان نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان‌شرقی نقش جوانان در دفاع مقدس و برنامه‌های بزرگداشت آن را برجسته دانست و اظهار داشت: دفاع مقدس با محوریت جوانان در جبهه‌های حق علیه باطل به پیروزی رسید.

خبرگزاری فارس: احداث پارک موزه دفاع مقدس تبریز 20 ساله شد/ با این وضعیت تکمیل این موزه 20 سال دیگر زمان می‌برد

 

وی گفت: برنامه‌های ۳۵ گانه در ۱۶ کمیته مورد بررسی قرار گرفته‌اند و در صورتی که پارک موزه دفاع مقدس به اتمام برسد خواهیم توانست برنامه‌های بیشتری را در این محل برگزار کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی بر نقش روحانیت در دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: نقش روحانیت در این هفته نیز باید برجسته شود و در این میان نقش زنان نیز در پیروزی دفاع مقدس تبیین شود.

وی با اشاره به شعار هفته دفاع مقدس سال‌جاری افزود: با توجه به استفاده از توان جوانان و انرژی آنان با همدلی و همزبانی می‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

جعفری اظهار داشت: کتب متعددی در زمینه تالیف کتب مربوط به شهدا و دفاع مقدس و آثار مکتوب و ماندگار در مورد آنان انجام می‌شود و سعی داریم خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس را پیاده کرده و مکتوب کنیم.

وی از پیاده‌سازی ۵۰۰ ساعت مصاحبه با فرماندهان دفاع مقدس توسط دانشجویان علاقمند خبر داد و گفت: در این زمینه علاوه بر کار پیاده‌سازی شاهد حرکت‌های فرهنگی و تحول‌آفرینی معنوی خوبی هستیم.

جعفری از فعال شدن اتاق ضبط خاطرات دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: این اتاق به صورت ۵ شیفته فعال است و یک هزار ساعت خاطره را ضبط کرده است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات مالی در زمینه تکمیل پارک موزه دفاع مقدس اظهار کرد: این پروژه از ۲۰ سال قبل آغاز شده ولی اعتبارات کافی نیست و امسال ۷۰۰ میلیون تومان بودجه اختصاص یافته اما تنها نامه‌اش را دیدیم و از اعتبار خبری نیست.

به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تخصیص کافی بودجه و در صورت تداوم این روند، افتتاح باغ موزه دفاع مقدس بیست سال دیگر به طول می‌انجامد و هنوز روی بودجه وعده داده شده دولت برای باغ موزه را ندیدیم.

جعفری خاطرنشان کرد: ساختمان اداری پارک موزه دفاع مقدس به اتمام رسیده و مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس با ۸۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است و یک هتل نیز در این مجموعه ساخته می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :