به گزارش تبریزمن، هئیت سرمایه‌گذاری فرانسوی در دیدار با شهردار تبریز برای احداث کارخانه زباله‌سوز در تبریز اعلام آمادگی کردند.

صادق نجفی شهردار تبریز در دیدار با ژان فرانسوا براوو مدیر صادرات خاورمیانه و محیط زیست شرکت «cnim» فرانسه و محمد پرکار مدیرعامل کالسانا و شریک تجاری شرکت «کئنیم» فرانسه گفت: شهرداری تبریز در زمینه تبدیل این شهر به یک شهر مدرن، پاک و سبز از سرمایه‌گذاری در تمام زمینه‌های مرتبط با شهر استقبال می‌کند.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه مدیریت شهری تبریز تمام سعی و تلاش خود را در زمینه بهداشت، پاکیزگی و سلامت شهر و شهروندان به کار می‌بندد، افزود: احداث کارخانه زباله‌سوز و استحصال برق از زباله می‌تواند علاوه بر اینکه از دفن زباله تبریز و شهرهای پیرامون مانند آذرشهر، اسکو و سردرود جلوگیری کند، می‌تواند در حفظ محیط زیست تاثیرگذار باشد.

نجفی با اعلام آمادگی شهرداری تبریز برای عقد قرارداد به منظور احداث کارخانه زباله‌سوز در این شهر اظهار کرد: استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی در توسعه شهری تبریز و ورود تکنولوژی‌های روز برای رفع مشکلات زیست محیطی و بهداشتی همواره مورد توجه مدیریت کلانشهر تبریز است.

شهردار تبریز در این دیدار دستور عقد قرارداد اولیه براساس زمان‌بندی‌های لازم را صادر کرد و مقرر شد بعد از عقد قرارداد اولیه و بازدید از یکی از کارخانه‌های زباله‌سوز این شرکت، قرارداد احداث کارخانه در تبریز نهایی شود.

همچنین در این دیدار محمد پرکار از اعضای هئیت سرمایه‌گذاری فرانسوی در خصوص این کارخانه اظهار کرد: تکنولوژی به کار رفته در کارخانه سوخت زباله تکنولوژی پاک و سازگار با طبیعت است به طوریکه می‌توان این کارخانه را در شهر نیز راه‌اندازی کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت «cnim» جزو بهترین و پیش‌روترین گروه‌های کارخانه‌ای سوخت زباله در جهان و به خصوص اروپاست، گفت: این شرکت در اکثر شهرهای اروپایی کارخانه سوخت زباله را احداث کرده است، مزیت اصلی این شرکت تکنولوژی خاص آن در تبدیل دود حاصل از سوخت زباله به هوای تمیز در حد ۹۷ درصد است که به این ترتیب ساخت کارخانه در درون شهر نیز امکان‌پذیر بوده و با این کار می‌توان از میزان هزینه‌های حمل و نقل کاست.

مدیرعامل شرکت کالنسا و شریک تجاری شرکت «cnim» با اشاره به اینکه این شرکت در باکو نیز کارخانه سوخت زباله طراحی و احداث کرده، افزود: کارخانه زباله‌سوز باکو روزانه یک‌هزار و ۵۰۰ تن زباله می‌سوزاند و از سوزاندن این حجم زباله ۴۰ مگاوات برق تولید می‌کند که ۶ مگاوات آن به مصرف کارخانه رسیده و بقیه به فروش می‌رسد.

پرکار افزود: احداث کارخانه زباله‌سوز در تبریز به سه سال زمان نیاز دارد که یک سال آن مختص طراحی نقشه‌ها، اخذ مجوزها و طراحی خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :