رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز پیشنهاد کرد یادمان جان باختگان حادثه قطار به عنوان نماد دلدادگی مردم تبریز به امام رضا (ع) احداث شود.

به گزارش تبریزمن، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز پیشنهاد کرد پیکرهای جان باختگان حادثه ی قطار در قطعه ی خاصی  به نام قطعه امام رضا (ع) خاک سپاری شوند.

سعید حاجی زاده با اشاره به مباحث جلسه ی دیروز شورای شهر و مسئولیت هایی که به شهرداری واگذار شد، افزود: در این جلسه مقرر شد شهرداری ضمن تقبل هزینه های تدفین این عزیزان در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم تشییع از هیچ کوششی دریغ نکند.

وی گفت: پی گیر هستیم تا در صورت موافقت خانواده های جان باختگان، پیکرها در قطعه ی خاصی خاک سپاری و در آینده با ساخت یادبود مناسبی، یاد و خاطره ی این زائران دل سوخته به عنوان نماد دلدادگی مردم تبریز به امام رضا(ع) ماندگار شود.

حاجی زاده با اشاره به جلوه خاص حضور مردم و هیات های حسینی تبریز در ایام آخر صفر در حرم رضوی افزود: وجود چنین قطعه و نمادی در تبریز،  همه ساله در چنین ایامی به کسانی که توفیق تشرف به مشهد نیافته اند این فرصت را فراهم می کند که با حضور در مزار این عزیزان جان باخته به یاد مشهدالرضا و زیارت آن حرم مطهر، یاد و خاطره این زائران را نیز گرامی بدارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :